Za poznáním do kraje olomouckých tvarůžků

Milovníci této, pro někoho „smradlavé“, pochoutky, by si rozhodně neměli nechat návštěvu Olomouckého kraje a města Loštice, kde se tato pochoutka vyrábí již po celá staletí. Historii výroby si můžete prohlédnout v místním muzeu a rozhodně stojí za to zavítat také do podnikové prodejny, která se ve městě nachází. Raritou je i tvarůžková cukrárna, v níž můžete ochutnat celou řadu tvarůžkových moučníků. V nabídce naleznete šátečky, kremrole, rolády záviny nebo řezy plněné sýrem, který má své charakteristické aroma. Základ pro výrobu těchto specialit tvoří domácí listové těsto a tvarůžková pěna s dalšími přísadami. Patří mezi ně šunka, špenát, česnek, oříšky či neslazená povidla.

Mezi nejnovějšími specialitami se pak objevují tvarůžkové chlebíčky, bramboráčky, langoše či hamburgery.

Kde se ubytovat?

Vzhledem k tomu, že Loštice se nacházejí v nádherném kraji, stojí za to zde několik dnů zůstat a vydat se i do okolí města. Pokud hledáte ubytování Loštice, jako jedna z možností se nabízí nově postavená a zařízená ubytovna na kraji Loštic, kde je k dispozici 30 dvoulůžkových pokojů, ve dvou patrech, určených jak pro krátkodobý, tak i dlouhodobý pronájem. Ubytovna své služby nabízí jak soukromým osobám, tak i firmám.

Součástí každého pokoje je lednice, stolek a židle, uzamykatelné skříně i noční stolky, sušáky na prádlo a samozřejmostí je i ložní prádlo.

V každém patře ubytovny naleznete také společné sociální zařízení a malou kuchyňku s varnými deskami, konvicemi či mikrovlnnou troubou. Využít zde můžete také pračku. Připojení k Wi-fi je zdarma.

Ubytování Loštice a okolí nabízí i parkování a to přímo před ubytovnou. Ubytovat se zde můžete 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Ceník a další informace naleznete na stránkách ubytovnalostice.cz.