Tipy pro podzimní lov kaprů, aneb jak na známé české rybky vyzrát?

Nepodařilo se vám v létě ulovit ani jednoho kapra, kterého byste si s chutí dopřáli na Štědrý den? Nemusíte ještě házet prut do vody a veškeré návnady na kapry házet do popelnice. Rybářská sezona ještě není zdaleka u konce. Lov kaprů v tomto ročním, byť chladnějším období dokáže být velmi produktivní, ať už se rozhodnete nahodit udice v jakékoli vodě. Mnozí rybáři se dokonce shodují na tom, že je to to nejlepší období, kdy můžete prut nahodit.

Ideální doba na lov kaprů na podzim? Noc nebo brzké ráno

Aby byl lov kaprů na podzim skutečně úspěšný, je načase začít kapry lovit v ideální dobu. To znamená, že se do lovu kaprů pustíte buďto v noci, nebo brzy z rána. I když se vám možná nechce vstávat, protože dny jsou kratší, aktivita kaprů v těchto částech dne je velmi vysoká, ať už budete lovit v teplejší nebo studenější vodě.

Proměny počasí mají na lov kaprů velký vliv

Co vám bude hrát do karet (a nebo naopak s kartami zásadně zamíchá) je změna počasí. Proměny počasí jsou na podzim velmi časté, i když letos můžeme říct, že se jedná o velmi teplé roční období. V případě, že se pustíte do lovu kaprů, nezapomínejte sledovat počasí a jeho změny. Jen vysoký tlak a slunečné babí léto slibuje rybářům jiné úlovky než chladný den plný deště.

Mějte proto nachystanou strategii pro jakékoli scénáře počasí a přizpůsobujte se dle nich a toho, jak to z rána venku skutečně vypadá.

Nutričně bohaté nástrahy jsou klíčem k úspěchu

Kromě toho, že budete sledovat počasí, se také vybavte dostatečně kvalitními boilies. Nutričně bohaté nástrahy jsou klíčem k úspěchu. Po létě, kdy byli kapři chytáni na kdeco už mají poměrně rozmlsaný jazýček a hledají něco, co je osloví a co jim zachutná a připraví na dlouhou zimu.

Sázet bychom měli nejen na krmné boilies výrazné, až ostré chuti (ideální je wasabi nebo křen), připravujeme nástrahy bohaté také na bílkoviny a olejnaté složky. Kapr potřebuje před zimou využít koncentrovaný zdroj energie, proto takovou stravu přesně hledá.