Už jste slyšeli o Kúpelnovém ostrově v Piešťanech?

Lázně v Piešťanech se řadí každým rokem k nejvíce navštěvovaným lázeňským městům. Léčba nejrůznějších zdravotních problémů je zde velice efektivní, má tradici dlouhou už více jak dvě stovky let. Konkrétně se sem jezdí s revmatickými chorobami nebo s bolestmi pohybového aparátu. Mnozí lidé se sem sjíždí však jen za relaxací a odpočinkem, po kterém touží v tomto rychle běžícím kvapném světě.

Pokud jste někdy v lázeňském městě Piešťany byli, pravděpodobně víte, že ve východní části slovenského města leží lázeňský ostrov, kterému se také říká Kúpelnový ostrov. Jedná se o ostrov na řece Váh, který má rozlohu zhruba šedesát hektarů. Zajímavé je, že severní špička ostrova je spojena s pevninou, tudíž lze říct, že ostrov není ostrovem v plném slova smyslu, ale je spíše poloostrovem.

Kúpelnový ostrov toho nabízí mnoho. Dokonce se zde můžete naučit hrát golf, jelikož v severní části se nachází velké golfové hřiště. Jižní část je sídlem společnosti Slovenské liečebné kúpele Piešťany.

Efektivní léčba na ostrově

Pokud plánujete jet na lázeňský pobyt, doporučujeme zajet právě na piešťanský Kúpelnový ostrov. Léčí se zde termálními prameny, které mohou mít klidně až necelých sedmdesát stupňů Celsia. Voda v bazénech se zde udržuje na deseti až dvaadvaceti stupních Celsia.

K populárním léčebným metodám zde patří i léčba sirným bahnem, které se používá jako peloid. Sirné bahno má v Piešťanech tradici dlouhou, začínalo se s ním už v 17.století.

Krásný areál, který si zamilujete

Lázeňský ostrov v Piešťanech si zamilujete i díky tomu, jak je upravený. Jsou zde parkové úpravy, najdete zde Napoleonské lázně nebo nejrůznější hotely, z nichž můžeme doporučit hotel Thermia Palace (s případným ubytováním vám může pomoct cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava). Vybudovány zde byly také lázeňská jezírka, kolem kterých se vysázely rostliny rostoucí po celý rok. Nesmíme zapomenout ani na obdivuhodné lekníny a lotosy, které jezírka zdobí.