5× neodymové magnety: magnetky, magnetické zapínání, zátkový stromek

K čemu využít silné neodymové magnety? Například do kanceláře nebo domů na připnutí poznámek, receptů, fotografií, pro pokusy a hry, na výrobu magnetického stromku, magnetické zapínání, pro lov pokladů. Podívejte se na tipy pro neodymové magnety.

Silné neodymové magnety jsou užitečným pomocníkem v dnešní době, a to během všech možných lidských aktivit. Využijte tipy na oblíbená použití magnetů doma, na zahradě i ve firmě.

1) Barevné magnetické figurky, kancelářské magnety

Barevné magnety, figurky nebo kancelářské magnety z neodymu jsou silné. Udrží grafy, poznámky, návody, manuály, diagramy nebo třeba školní rozvrhy dětí na magnetické tabuli. Tu seženete i nalepovací na zeď.

2) Magnety pro magnetické pokusy a hry

Silné neodymové magnety přímo vybízejí k magnetickým pokusům a hrám. Co se například stane, když vložíte jablko mezi dva silné magnety? Anebo pokud neodymovou kuličky spustíte do měděné trubky? Pomocí magnetu na provázku snadno zvednete ze země i kouli při hře pétanque.

3) Magnetické stromky na pivní zátky

Pivním fandům udělá radost stromeček na pivní zátky, spíš tedy kmen. Postupně, s narůstajícím počtem vypitých piv, si stromeček sami „vypěstují“. Možná vysadí i celou alej.

4) Magnetické zapínání náramků a bižuterie

Korálkování je dnes oblíbené. K výrobě náramků se hodí magnetické zapínání. Funguje rychle a pevně drží náramek na ruce, anebo jinou ozdobu.

5) Lov pokladů z hlubin – magnet fishing

Zábava pro fajnšmekry, to je magnet fishing neboli magnetický rybolov. Jen bez ryb. Nadšenci pomocí extra silných magnetů na pevném laně z vodních hlubin vytahují staré železné trubky, šrouby, zahozená jízdní kola, ale i utopené mopedy nebo trezory. Většinou však prázdné.

 Jaký poklad se podaří z rybníka, řeky nebo jezera vylovit vám? 

Další tipy na magnetickém blogu

 Podívejte se na další tipy pro využití magnetů na magnetickém blogu Unimagnet.