Kolik existuje kryptoměn a jak je můžete obchodovat?

Kolik kryptoměn můžete obchodovat?

Tvorba kryptoměn se nadále zrychluje, ve třetím kvartále roku 2019 je jich 1600. Obliba tohoto tržního konceptu je nadále hnací silou poptávky na trhu. Zatímco ceny té nejlikvidnější kryptoměny se snížily poté, co v prosinci 2019 dosáhly svého vrcholu, přizpůsobení kryptoměn se zvýšilo a kryptoměna se používá jako platební metoda v maloobchodě.

Coindesk launches the Crypto-Economics Explorer

Obchodování kryptoměn

Existuje několik způsobů, jak investovat do kryptoměn. Pokud plánujete investovat do kryptoměn, ale chcete s nimi také platit, potřebujete mít kryptoměnovou peněženku. Digitální peněženka je program, který vám poskytuje specifickou digitální adresu, na které žije vaše kryptoměna. Každá jednotlivá kryptoměna má svou vlastní adresu.

V rámci své digitální peněženky můžete mít mnoho kryptoměn. Když budete potřebovat něco zaplatit, musíte mít digitální adresu peněženky osoby, které chcete zaplatit. Když zašlete na nějakou adresu špatnou kryptoměnu, daná částka může být navždy ztracena. Hodnota kryptoměny stoupá a klesá vůči měně, kterou běžně používáte, stejně jako ostatní měny s nuceným oběhem a kryptoměny.

Chcete-li obchodovat kryptoměny, ale nechcete je používat pro platby, můžete využívat produkt, který bude sledovat pohyby kryptoměny. Například rozdílová smlouva je cenný papír, který sleduje hlavní pohyby jiných produktů. iFOREX krypto rozdílové smlouvy umožňují obchodníkům sledovat ty nejlikvidnější kryptoměny, ale nemáte odpovědnost za provozní aspekty obchodování kryptoměn prostřednictvím digitální peněženky. Jediné, co musíte řešit, jsou zůstatky, které byste si normálně ponechávali na svém makléřském účtu. Rozdílové smlouvy navíc poskytují pákový efekt, který vám umožní půjčit si kapitál, jehož prostřednictvím zlepšíte své výnosy při obchodování kryptoměn.

Stoupající přijetí ze strany maloobchodu

Několik maloobchodních firem začalo používat bitcoin jako jednu ze svých platebních metod, ale některé začaly používat desítky coinů. Overstock, internetový obchod s elektronickou, údajně přidal ke svým platebním metodám 40 altcoinů. Discont Newegg umožňuje platby prostřednictvím Bitcoinů už téměř 5 let. Dalšími takovými firmami jsou Amazon, Microsoft a Apple. Kasina a provozovny iGaming také rychle přijaly kryptoměny jako své další způsoby platby.

Ne všechny koncepty kryptoměn fungují

Některé altcoiny dělají pokrok a jiné se nadále snaží posílit. Na začátku října společnost Ebay oznámila, že odchází z Libry, kryptoměny Facebooku. Mastercard, Visa, PayPal a Stripe z tohoto projektu podle Financial Times také vycouvaly.

Podle společnosti Bloomberg se zdá, že Telegram, platforma pro komunikaci prostřednictvím zpráv, šlápla na brzdu, co se týká TON blockchain coin. Znepokojení z regulačního prostředí vyjádřené Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států přimělo Telegram posunout zavedení žetonu TON.