S látkovými plenami bude vaše miminko jako v bavlnce

Alternativních možností, jak se vypořádat s přebalováním miminka, dnes existuje řada. Velmi moderní a zároveň ekologické je dnes vracení se spíše ke kořenům a volit látkové pleny v trochu jiné podobě. Látkové pleny totiž přináší miminkům pohodlí a jsou šetrné k přírodě.

Ne jednorázovým plenkám

Jednorázové plenky dnes používá většina maminek k přebalování malých potomků. Bohužel právě jednorázové pleny jsou obrovským zatížením pro životní prostředí. Nejenže s jejich používáním vzniká velké množství odpadu, ale i jejich samotná výroba je ekologicky zatěžující. Existují však kvalitnější alternativy, které jsou pro zdraví miminek i kondici planety přívětivější.

Bez chemie a v pohodlí

Látkové pleny prošly modernizací a mají odlišný vzhled než bílé klasiky, i když ty můžete také používat. Látkové plenky mají speciální střih, úpravu i uchycení, aby fungovaly spolehlivě tak, jak mají. Na první pohled mohou připomínat tvar jednorázových plenek, ale jsou propracovanější a vyrobeny z kvalitních látek.

Kromě toho, že jsou látkové plenky šetrnější volbou k životnímu prostředí, jsou miminkům díky kvalitě použitých materiálů příjemné a dopřejí jim dostatečné pohodlí. Neobsahují žádné chemické látky jako jednorázové plenky a cenově se také vyplatí, zvlášť plánujete-li více potomků. Látkové plenky totiž můžete používat stále opakovaně.

Kde nakupovat?

Pro široký výběr látkových plen, svrchních kalhotek a nejen všeho, co potřebujete k přebalování, zavítejte na stránky obchod-latkove.cz. Zde najdete pestrý výběr látkových plen od nejrůznějších výrobců, v zajímavém provedení, zvýhodněné sady, ale i další doplňky pro miminko týkající se praní, spaní, koupání, dětské kosmetiky, léčivých prostředků apod. Vybírat látkové plenky a nakupovat můžete z pohodlí vašeho domova.