Puškohled vám pomůže s přesnější střelbou

Chcete dosáhnout přesnější střelby? V tomto ohledu vám dokáže skvěle pomoct puškohled. Jedním z nich je přitom model FOXsight 1-8x FFP, který je špičkově navržený. Na jeho přednosti se přitom zaměříme v tomto článku.

Zastane roli kolimátoru i puškohledu

Puškohled FOXsight 1-8x FFP se pyšní konstrukcí v podobě variabilní optiky v první fokální rovině (FFP) se stupnicí a mechanikou v MRAD. Využít jej přitom můžete jako kolimátor i puškohled se středně dlouhým dosahem. Zařízení totiž disponuje konstrukcí v FFP záměrného kříže s proměnlivým zvětšením a velikost jeho záměrného kříže se tím pádem úměrně zvětšuje i zmenšuje. 

Díky možnosti změny zvětšení je možné s tímto puškohledem střílet na středně dlouhé i dlouhé vzdálenosti. Vzhledem k odpočtovému kříži v MRAD lze dále snadno provádět jednoduché korekce či odhady vzdálenosti pomocí vzorečku. 

Jednoduchá a přesná osnova

Osnova tohoto puškohledu je navržena tak, aby byla jednoduchá a co nejvíce použitelná. Její součástí je i praktické podsvícení, u kterého si můžete vybrat ze 6 stupňů intenzity. 

Snadné ovládání komínků rektifikace

Součástí puškohledu jsou komínky rektifikace, které lze bez problémů ovládat i s rukavicí. Díky pojistce je přitom bez problémů odjistíte. Předností kolimátoru je také jeho plnění dusíkem, který zabraňuje vnitřnímu zamlžení změnou teplot. 

Více informací ze světa puškohledů a kolimátorů najdete na www.holosun.cz.