Průmyslová automatizace si žádá spolehlivého partnera

Průmysl se dnes neobejde bez automatických linek, které dokáží výrazně zefektivnit výrobu. Průmyslová automatizace zasahuje do většiny odvětví a pokud se výrobní společnost pro takovou technologii rozhodne, je vhodné vybrat spolehlivého partnera, který ji dokáže zajistit. Mezi špičky na trhu patří společnost Profitex, kterou lze navštívit na webu https://www.profitexgroup.com/.

Automatizace je krokem, který pomůže malým společnostem v růstu, jelikož zrychlí výrobu a rovněž ušetří nemalé množství nákladů, které velmi rychle překonají počáteční investice do technologií. Každý průmyslový segment se díky automatizaci výrazně zdokonalil a Profitex dokáže nabídnout pomocnou ruku pro každého, ať už se jedná o těžební, automobilový, potravinářský nebo chemický průmysl.

Široké spektrum techniky

Využití průmyslové automatizace je široké, za zmínku stojí například potravinářský průmysl. Strojírenský závod Profitex učinil za poslední léta velké pokroky v oblasti balení potravinářských výrobků do  plastových kelímků a jejich uzavírání hliníkovou fólií. V této oblasti se vypracoval mezi přední výrobce a jeho balící stroje snesou srovnání s renomovanými světovými výrobci balící techniky. K jeho nejnovějším výrobků patří označovací laser pro označování obalů. Přísná měřítka splňuje také zařízení pro balení do nápojových kartonů typu Pure-Pak. Profitex proniká prostřednictvím české společnosti Prolinom i na zahraniční trhy a od roku 2001 se mu podařilo instalovat více než 1500 balících strojů nejen v rámci EU, ale i v jiných částech světa. 

Vedle plnících a balících strojů rotačního nebo vertikálního stylu, jsou to celé plnící a uzavírací linky či balící stroje určené „na konec linky“. Dále jsou to označovací a etiketovací stroje, vakuové balící stroje, mycí zařízení, poloautomatická a mnohá další zařízení.