Proč se vyplatí sjednání cestovního pojištění?

I když jsou v současné době značně omezena práva volného pohybu osob a cestování do zahraničí, určitě to neznamená úplný zákaz zahraničních cest. Je třeba si dát pozor na konkrétní podmínky jednotlivých destinací a jimi se řídit. Ať už se nakonec vydáte kamkoliv, určitě budete potřebovat kvalitní cestovní pojištění za účelem úhrady léčebných výloh v zahraničí v případě nenadálého úrazu nebo onemocnění.

Na cestovním pojištění se nevyplatí šetřit

Při cestě na zimní lyžovačku nebo do slunné destinace k moři samozřejmě může dojít k nečekávaným událostem. Stačí, abyste si zlomili nohu nebo se vám udělalo natolik špatně, aby vás musela odvést záchranná služba. Systém zdravotnictví v České republice je ovšem specifický, tudíž v zahraničí můžete očekávat léčebné výlohy mnohem vyšší. Právě proto se vyplatí sjednání kvalitního cestovního pojištění, díky němuž bude poskytnutá péče hrazena vaší zdravotní pojišťovnou a nikoliv vámi.

Mohu se připojistit na nákazu nemocí Covid-19?

Pojištění do zahraničí a Covid-19 spolu v dnešní době úzce souvisí. Bohužel řada pojišťoven nenabízí speciální produkt chránící cestovatele před nákazou nemocí Covid-19. Nad rámec standardních podmínek je ovšem poskytováno plnění z léčebných výloh i v zemích a oblastech, kam kvůli rozšíření respiračního viru není doporučeno cestovat. Jedinou podmínkou vyplacení pojistného je dodržení místních epidemiologických pravidel.

Kde si cestovní pojištění sjednat?

V dnešní složité době se asi nechcete pohybovat ve velkých davech v uzavřených prostorech. Renomované pojišťovny ovšem nabízí sjednání cestovního pojištění online. Nemusíte se ničeho obávat, neboť na stránkách pojišťovny se nachází interaktivní formulář, jehož vyplnění není nikterak těžké. Během několika vteřin dojde k uzavření smlouvy a vy se budete moci bez obav vydat na svou dovolenou či služební cestu.

Sjednání cestovního pojištění se opravdu vyplatí. V případě zranění nebo nemoci v zahraničí bude již pozdě shánět peníze na úhradu mnohdy vysokých léčebných výloh.