Jak zaplatit bitcoinem na dovolené?

Ano, moderní člověk v moderní době musí řešit i problém, jak zaplatit bitcoinem, tedy virtuální měnou na dovolené. S bitcoinem lze platit všude na světě, ne však ale pořád ještě všude…

Cestovní seznam

Bitcoinem lze dnes vyřešit naprosto veškeré výlohy na cestu na dovolenou. Tedy nákup letenek, booking hotelů, ale i platbu za večeři v restauraci. Problém však je kde všude je akceptována kryptoměna a jak nejjednodušeji ji převést. Vyplatí se takto vůbec platit?

Štěstí přeje připraveným 

Ač žijeme ve století, ve kterém žijeme, stále ještě vás může překvapit, že ne všude přijímají platbu kartou. Totéž platí pro bitcoiny a ač patříme k velmocím, které bitcoin přivítaly s otevřenou náručí – pro každý obchod ani zprostředkovatele služby to ještě zdaleka neplatí. Inovacím se zkrátka mnoho firem brání. Což může být do budoucna jejich sebevražda. V prvé řadě, pokud tedy zvažujete platbu na dovolené (i platbu dovolené) bitcoinem, vyberte si tu destinaci a toho zprostředkovatele cesty, kteří tuto virtuální měnu akceptují. V opačném případě můžete narazit, zejména pokud se vydáte bez hotovosti nejlíp do džungle. Kde hledat tu nejméně těžkou cestu? No přece na mapě provozoven v dané zemi. Je to web coinmap.org. Tato mapa se vám obecně bude hodit i pro průzkum vaší kýžené destinace.

Pozor na transakční poplatky…

… i ty totiž něco stojí. Právě díky zvýšeného zájmu o bitcoin došlo ke zpomalení transakcí, a zároveň ke zvýšený transakčních poplatků. A právě proto se v současné době platba bitcoinem nevyplatí pro drobné nákupy, jako je právě nějaké to vynikající kafe pod Eiffelovkou. Poplatek za transakci je opravdu mnohonásobně vyšší než před lety. Odborníci však doporučují jinou cestu, a sice použít pro tyto drobné platby jinou kryptoměnu, například „litecoin“.

Vše si vyřiďte z domova

Pokud tedy eliminujete nežádoucí destinace a vyberete si místo, kde lze bitcoinem platit snad i veřejné záchodky, pak na nic nečekejte a celou tuto dovolenou si naplánujte a nejlépe i zaplaťte rovnou z pohodlí domova. Co se týče letenek, pak vám doporučujeme web CheapAair.com, kde najdete zajímavé letenky, ale také firmy, které vám za bitcoin propůjčí auto, anebo hotely, kde složíte na noc za virtuální měnu svou hlavu. Dále jsou to weby bitcoin.travel a btctrip.com.