Odvlhčovače vzduchu mají několik výhod

Domácí odvlhčovač pracuje tak, že odstraňuje přebytečnou vlhkost ze vzduchu, což může pomoci zmírnit některé ze zdravotních problémů. Nadměrná vlhkost v domově či na pracovišti nad 50% je rájem pro roztoče a plísně, které způsobují alergie, astma a jiné zdravotní problémy. Průmyslové odvlhčovače urychlí schnutí materiálu. Práce je tak rychlejší a efektivnější.

Pomáhá s alergiemi

Mnoho alergenů a alergických aktivátorů, jako jsou roztoči a plísně upřednostňují vlhká prostředí. Místnosti, kde se používá voda nebo které obsahují špatnou cirkulaci vzduchu, jako jsou koupelny, prádelny a sklepy, mohou být zvláště náchylné k zadržování látek způsobujících alergii, které se mohou šířit po celém domě. Odvlhčovače vzduchu snižují vlhkost, která podporuje růst alergenů, zlepšuje kvalitu ovzduší a pomáhá také předcházet růstu některých typů bakterií a virů.

Při rekonstrukci průmyslový odvhčovač vzduchu zabrání vzniku plísní, zejména v prostorech, kde se nedá větrat, například ve sklepě.

Snižují problémy spojené se škůdci

Alergeny nejsou jediné nežádoucí věci, které mají rádi vlhkost. Mnoho škůdců, jako jsou pavouci a švábi, přitahuje vlhké prostředí. Věnujte pozornost místnostem, ve kterých jste zaznamenali největší aktivitu škůdců, a pokud se jedná o místnosti, kde je přítomna voda nebo je vysoká vlhkost, možná jste našli kořen problému.

Snižují náklady na energie

Další výhodou odvlhčovače je to, že vám může pomoci řídit náklady na energii tím, že pomůže vaší klimatizační jednotce pracovat efektivněji. Protože odvlhčovač pracuje na odstraňování vlhkosti ze vzduchu, znamená to, že vaše klimatizace pravděpodobně nemusí být spouštěna tak často, aby udržovala příjemnou teplotu, šetřila energii a opotřebení chladicího zařízení.

Zvyšuje pohodlí

Domy se správnou vlhkostí jsou obecně útulnější a zdravější. Kvalita vnitřního vzduchu je obvykle zlepšena a vzduch zůstává chladnější, když se používá odvlhčovač vzduchu.

Na webu svarecky-obchod.cz objevíte nejen kvalitní odlvhčovače vzduchu, ale také průmyslové vysavače, trafosvářečky, plazmové řezačky, bodovací svářečky a mnoho dalšího.