Obklady – bílá se nikdy neomrzí

Ve veřejných i soukromých budovách se často využívá obkladů, zejména na toaletách, v koupelnách, kuchyních a wellness zařízeních. Mnozí si kladou otázku, jaké obklady zvolit.

Důležité je nejdříve si uvědomit, kam se budou obklady aplikovat. Nezáleží ani tak na tom, zda budou zdobit koupelnu nebo kuchyň, podstatné však je, zda budou umístěny v interiéru, nebo exteriéru. Chcete-li použít obklady v exteriéru, třeba ve venkovní kuchyni, na terase apod., je třeba vybrat mrazuvzdorné obklady, které vydrží i působení nízkých teplot. Je dobré vzít v úvahu také strukturu obkladů s ohledem na údržbu, některé obklady jsou velmi strukturované a po nějaké době se majitelé diví, že se obklady kvůli nerovnostem špatně udržují a drží se v nich nečistoty.

Vyberte tu správnou barvu

Co se týká výběru barev, existuje pravidlo, které říká, že do menších prostor je lepší použít světlejší barvy a odstíny, máte-li ale k dispozici větší, vzdušnější prostor, nemusíte se bát ani tmavších barevných kreací. V současné době platí, že jsou moderní spíš přírodní barvy v odstínech béžové, hnědé a šedé. Nemusíte se ale bát ani výraznějších barev. Nejste nadšeni představou béžové koupelny? Nezoufejte a pamatujte, že bílou nikdy nic nezkazíte.

V prostoru toalety a koupelny je bílá osvědčenou stálicí. Je-li udržovaná, působí dojmem zářivé čistoty a pozvedá každý interiér. Bílá je prostě nadčasová, proto se stále vyrábí klasické i velkoformátové obklady v bílé barvě, k dostání je spousta různých typů bílých obkladů matných, lesklých i mramorových.

Jste rozhodnuti použít do vašeho interiéru bílé obklady? Navštivte z pohodlí vašeho domova internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si vaše bílé obklady. Naleznete zde široký výběr různých typů bílých obkladů, nechybí samozřejmě ani bílá mozaika, kterou můžete obklady také výrazně oživit.