Nepodceňuje přípravu na pracovní pohovor

Rozhodli jste se změnit práci a nyní hledáte novou pracovní pozici. Velké množství pracovních nabídek naleznete na pracovních portálech, které nabízejí inzerce práce zdarma. Vybírat si můžete z celé řady různých pracovních pozic. Nabídky volných pracovních míst jsou rozděleny nejen podle volných pracovních pozic, ale inzerce práce se týká i různých regionů. Procházet můžete nabídky různých pracovních portálů. Patří mezi ně i pracovní portál Abecedaprace.cz .

Pokud Vás nějaký inzerát zaujme, je potřeba sepsat správně životopis a motivační dopis, který zašlete na uvedený kontakt. Jestliže se Vám zadaří a budete vyzváni k pracovnímu pohovoru, je potřeba se na něj pečlivě připravit.

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Především je potřeba si řádně prohlédnout firemní web a zjistit si co nejvíce dostupných informací. Každý personalista ocení váš přehled a zájem o společnost.

Připravte si odpovědi na nejčastější otázky, které se u pohovorů pokládají. Patří mezi ně důvody vašeho výběru pracovní pozice, co od zaměstnání očekáváte, jaký je důvod odchodu ze současného zaměstnání, co můžete společnosti nabídnout, jaké máte předpoklady pro výkon konkrétní pracovní pozice, čas nástupu a finanční ohodnocení.

Velmi důležitý je i Váš vzhled a oblečení, které pro pohovor zvolíte. Lidé většinou dají na první dojem. Oblečení vybírejte s ohledem na pracovní pozici, o kterou máte zájem. Ideální je konzervativní, avšak pohodlné oblečení.

Během pohovoru pečlivě naslouchejte a zřetelně odpovídejte na otázky, které Vám personalista bude pokládat. Vyvarujte se kritiky na předchozí zaměstnavatele i kolegy.

Připravte si také otázky, které Vás, ohledně pracovní pozice, zajímají a které jsou vhodné. Ve Váš prospěch také hovoří i komunikace neverbální, mezi níž patří nejen vhodné oblečení a podání ruky při příchodu do místnosti, ale také třeba přímý oční kontakt během pohovoru. To vše mějte na paměti.