Pořízení fotopasti: Jakou vybrat?

Fotopast je plně automatizovaným zařízením, které dokáže zaznamenávat snímky, ale také krátká videa. Postará se o monitorování pohybů zvěře či ochranu vašeho majetku ve dne v noci. Podle čeho však fotopast vybírat a jaká je ta ideální pro vás.

Kvalitní fotopast

Kvalitu, odolnost a spolehlivost zastupují fotopasti Bunaty. Tyto profesionální fotopasti používá také Policie ČR a více než 200 měst a obcí na ochranu majetku. Fotopasti nejsou vhodné jen pro ochranu majetku, ale jako také jako skvělý pomocník v monitorování pohybu zvěře pro myslivce a milovníky přírody.

Co fotopast umí?

Fotopasti Bunaty dokážou zaznamenávat denní i noční snímky a krátká videa. Fotopasti je zaznamenávají buď na sd kartu nebo mají tzv. GSM přenos, který odesílá fotografie přímo na váš mobilní telefon či prostřednictvím e-mailu. Díky tomu máte vždy přehled o tom, co se před fotopastí děje a nemusíte fotopast pravidelně kontrolovat. Fotopast má také neviditelné a bezhlučné snímání. Dokáže natáčet video za naprosté tmy. Chrání ji také maskovací barvy, aby efektivně splynula se svým okolím. Fotopasti nevadí ani déšť či sníh, je odolná vůči vnějším vlivům.

Dosah pohybových čidel a baterie

Zajímat vás jistě bude také to, jaký dosah fotopast má, tzv. na jakou vzdálenost dokáže vyfotit člověka či zvíře. Pravdou je, že dosah fotopasti je u všech značek v průměru 10-12 metrů na zachycení člověka. Pokud byste chtěli například vyfotit slona, zvládne to i na vzdálenost 25 metrů. Co se týká výdrže baterie, odvíjí se od počtu nafocených fotografií, ale obecně vydrží desítky dnů až měsíců. V případě, že fotopast nefotí, má téměř nulovou spotřebu energie. Fotopast je tedy velmi odolným zařízením, které splyne se svým okolím, dokáže efektivně zachytit pohyb před čidlem a pomůže vám s ochranou vašeho majetku i monitorováním zvěře.