Nedostali jste za pracovní úraz odškodnění? Dosáhněte toho, na co máte nárok

Pracovní úraz se může stát každému, stačí technická závada nebo chvilka nepozornosti a úraz je na světě. Nerozhoduje, jestli jste si ho způsobili sami nebo ne, každý zaměstnavatel je ze zákona povinný mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Zaměstnavatel je tedy povinen vás odškodnit a nehraje roli, jestli má na odškodnění dostatek finančních prostředků. Pokud si myslíte, že byste stejně dostali jen pakatel, jste na omylu, odškodnění se běžně pohybuje v řádech stovek tisíc korun, pokud jde o velmi vážné úrazy, tak může jít i o milionové částky.

Nebojujte se zaměstnavateli sami, pomůže vám 1. zdravotní

Ne vždy je zaměstnavatel shovívavý a někteří zaměstnavatelé jsou schopni zajít tak daleko, že celou událost smetou pod stůl. Pokud se vám úraz stal, máte nárok na odškodnění a pokud to zaměstnavatel nechce uznat, je nejvyšší čas kontaktovat 1. zdravotní, společnost, která bude bojovat za vaše právo a vyvine maximální úsilí, abyste dosáhli úspěchu.

Nic společnosti neplatíte, odměnu dostane jen tehdy, pokud se jí podaří ze zaměstnavatele odškodnění dostat. Nemáte tedy co ztratit, společnost kontatktujte a hned budete vědět, jaké máte možnosti. Odškodnění pracovní úraz je velmi hledanou frází, kterou vám 1. zdravotní ráda objasní. Dokonce i konzultace a prvotní analýzy jsou zcela zdarma.

V případě úrazu na nic nečekejte

Když se vám úraz přihodí, neměli byste otálet a okamžitě ho nahlásit zaměstnavateli. Rovněž byste měli okamžitě zajistit fotografickou dokumentaci. Velmi důležití jsou i očití svědci. Toto vše velmi pomůže v případě sporu se zaměstnavatelem, který by o úrazu mohl pochybovat. Když se úraz přihodí, trvejte také na záznamu o úrazu, který je nezbytný při vyjednávání s pojišťovnou. Poté byste měli kontaktovat 1. zdravotní. Učinit tak můžete na čísle 733 608 091 nebo přímo na webových stránkách společnosti – 1zdravotni.cz. Společnost vám sdělí vaše možnosti, vy jí předáte veškeré podklady a následně se specializovaná advokátní kancelář pustí do práce, aby ze zaměstnavatele odškodnění dostala, ať už soudní nebo mimosoudní cestou. Zasloužíte si za pracovní úrazy odškodnění. Chcete se na cokoliv zeptat? Neváhejte společnost kontaktovat, ráda vám poradí v případě úrazu a můžete ji doporučit i vašim známým, kterým se úraz přihodil. Nikdy neházejte ručník do ringu, jsou tu společnosti, které se za vaše práva vždy postaví.