Výhody používání látkových plenek

Stále více rodičů se rozhodlo používat látkové pleny, protože zjistili, že je to pro jejich ratolesti mnohem vhodnější, zdravější a současně méně nákladné. Takových rodičů neustále přibývá, což ocení nejen jejich děťátko, ale také planeta, protože jednorázové plenky jsou nezpracovatelným odpadem a současně zatěžuje životní prostředí i jejich samotná výroba.

Jsou dobré pro vaše dítě

Plenky na jedno použití obsahují škodlivé chemikálie. Tyto chemikálie mohou dráždit pokožku dítěte a způsobit vyrážku. Dioxin, vedlejší produkt bělení, je podle EPA uveden jako nejtoxičtější karcinogen. Jednorázové výrobky také obsahují tributyl-cín (TBT), což je chemikálie, o které je známo, že způsobuje hormonální problémy u lidí a zvířat.

Nezatěžují životní prostředí

Plenky na jedno použití generují šedesátkrát více pevného odpadu a používají k výrobě dvacetkrát více surovin než plenky z textilu. Zatímco látka se používá znovu a znovu, než zamíří na skládku, a jejich rozpad trvá asi pět měsíců. Můžete dokonce kompostovat staré látkové plenky, pokud jsou vyrobeny z přírodních vláken, jako je bavlna nebo vlna. Látkové plenky se dají využít, i když vaše dítě je již nepotřebuje.

Nezatěžují rodinný rozpočet

Není pochyb o tom, že látkové plenky vám ušetří peníze. Při jejich nákupu vás čeká pouze počáteční investice a ačkoliv musíte po celou dobu kupovat čistící přípravky a zvýší se o trochu náklad za elektřinu a vodu, stále jsou látkové pleny ekonomicky přijatelnější volbou. Jednorázové plenky patří mezi nejvíce finančně náročné položky za péči o dítě.

Kolik plenek budete potřebovat?

K péči o miminko potřebujete přibližně dvacet látkových plenek.

  • Novorozenci používají v průměru 10-12 plenek denně.
  • Kojenci používají 8-10 plenek denně.
  • Starší děti a batolata používají 6-8 plenek denně.