Betonové žumpy

V některých obcích ČR není zavedena veřejná kanalizace. V takových případech nezbývá nic jiného, než si koupit žumpu. Žumpa slouží k zachycování odpadních vod z domácnosti. Také některé horské chaty, které slouží k ubytování turistů musí odvádět odpadní vody do žumpy. Po naplnění se obsah musí nechat vyvézt fekálním vozem, který odpadní vody odveze k ekologické likvidaci.

Nabídka betonových žump

Na výrobu a prodej betonových certifikovaných nádrží se specializuje firmy Dobré žumpy. V její nabídce jsou jednokomorové žumpy a vícekomorové nádrže, které se nazývají jako septiky. Využití nádrže záleží na majiteli pozemku a jeho potřebách. Kromě zachycování odpadních vod z domácnosti či jiného objektu mohou sloužit například jako sklep na ovoce a jiné výpěstky ze zahrady, nebo jako nádrž na dešťovou vodu. V takovém případě lze ušetřit zajímavé částky za pitnou vodu, neboť dešťovku lze používat na zalévání zahrady, k mytí podlah, auta nebo ke splachování toalety.

Vlastnosti betonových nádrží

Betonové nádrže, nebo chcete-li žumpy, jsou vyrobeny z certifikovaného vibrovaného betonu. Kostru žumpy tvoří výztuž ve formě betonářské oceli o tloušťce 8-10 mm, která je vedle dostatečné tloušťky stěn zárukou vysoké pevnosti a také dlouhé životnosti nádrže. Samozřejmostí je naprostá nepropustnost, což výrobce garantuje předáním certifikátu zákazníkovi. Výrobce Dobré žumpy vyrábí nádrže velikosti od 4m3 až do 12m3. Výhodou je možnost spojování dvou i více žump, čímž lze získat větší objem.

Instalace žumpy na pozemku

Betonovou nádrž si můžete objednat u firmy Dobré žumpy, která vám ji doveze kamkoliv na území ČR. To znamená, že můžete mít třeba i betonové žumpy Liberec. Vaším úkolem je pouze vyhloubit stavební jámu podle rozměrů nádrže, do které pak firma uloží žumpu pomocí hydraulického ramene. Cena dopravy je odvislá od vzdálenosti, ovšem samotné uložení žumpy je již v ceně.