Které materiály jsou vhodné pro gravírování?

Řada snoubenců si na svoje prsteny nechává vyrýt hesla, která je spojují. Chcete je vyrýt také? Tak si přečtěte tento článek.

Gravírování je populární metoda, díky které si můžete téměř jakýkoliv materiál přizpůsobit k obrazu svému. Kovy jsou k tomu úplně ideální, ještě lepší jsou ale šperky. Ty totiž originálním nápisem získají ještě lepší vzhled, který výrobek odliší od ostatních.

    1. Zlato jako nejlepší materiál

Nejčastější procedurou je gravírování do kovu. Zejména písemnosti nebo čísla jsou u zákazníků kupujících velice oblíbené. Gravírování do těchto kovů je přitom poměrně jednoduché. Zejména do zlata. To je totiž samo o sobě poměrně měkké, ale i s příměsí je možné do něj krásně zapisovat data nebo jména.

O něco náročnější je gravírování laserem do stříbra. Ne však kvůli vysoké tvrdosti, ale přílišné měkkosti. Stříbro totiž patří k materiálům, u nichž postupem času může nápis ztratit na čitelnosti. Z hlediska tvrdosti je ale nejnáročnějším materiálem platina. Její tvrdost bývá pro mnohé zlatníky překážkou.

    1. Oblíbené jsou prsteny

Není se čemu divit, že mezi nejoblíbenější předměty opatřené rytinami patří především snubní prsteny. Na ty si klienti často nechávají vyrýt datum svatby, jména, přezdívky, ale i jiná symbolická hesla. Někteří dokonce sahají po poměrně netradičních popisech jako je například GPS místa, kde se snoubenci poprvé potkali.

Na první pohled by se mohlo zdát, že s rytinou je potřeba se pochlubit světu. Většina zájemců o gravírování ale upřednostňuje vnitřní stranu prstenů, a to především kvůli hladkosti této strany. Vnější gravírování ale samozřejmě problém není. Pokud tedy chcete vykřičet do světa nějaký vzkaz, není nic lehčího, než si ho nechat vyrýt na prsten.