Povolání jako poslání

Nenaplňuje vás vaše současná profese? Chtěli byste dělat práci, která má smysl, význam, kde byste se cítili užiteční? Řešením by pro vás mohl být rekvalifikační kurz.

Pro koho jsou vhodné rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurzy vedou k získání nové kvalifikace nebo k rozšíření či prohloubení kvalifikace stávající. Jsou ideálním řešením pro všechny, kteří přemýšlí o změně zaměstnání. Výhodou rekvalifikačních kurzů proti dalšímu studiu na vysoké škole je zejména snadná dostupnost a menší časová náročnost. Rekvalifikační kurzy probíhají v řádu měsíců. Při výběru agentury zprostředkující rekvalifikační kurzy si nejdříve ujasněte, v jakém oboru byste chtěli své znalosti rozšířit. Pokud cítíte, že vašim cílem je práce v sociálních službách, pak můžete využít například nabídku agentury Seduca. Na stránkách www.seduca.cz/kontakt najdete všechny potřebné kontakty a důležité informace, které budete potřebovat při výběru vhodného kurzu. Velmi žádaný je zejména Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách v Ostravě, který nabízí komplexní vzdělání všem uchazečům, kteří chtějí pracovat v sociálních službách. Jedná se o práci náročnou jak psychicky, tak fyzicky, ale jedná se o práci, která má smysl. Klienti sociálních zařízení jsou většinou lidé, kteří potřebují nejen fyzickou a zdravotní pomoc, ale mnohdy jim nejvíce pomůžete, když jim jednoduše budete na blízku. Vaše přítomnost je míra empatie je tím nejdůležitějším, co můžete klientům nabídnout.

Chci pracovat jako pečovatelka – mám na to?

Pokud si z nabídky vyberete kurz pro pečovatelky, pak si nejdříve důkladně zamyslete, proč tuto práci chcete dělat. Jestliže jste typ, který chodí do práce včas, a s uplynutím poslední minuty pracovní doby odcházíte, pak to asi nebude práce pro vás. Práce pečovatelky je náročná, vyžaduje časovou flexibilitu, pochopení, spolehlivost a především trpělivost. Nesnažte se sami sebe přesvědčit, že to zvládnete, pokud víte, že vaše psychika není zrovna nejsilnější. Často se v práci setkáte s utrpením a bolestí. Jen těžko se budete do práce těšit, pokud vás bude psychicky vyčerpávat. Je to práce těžká, ale krásná, protože pomáháte zlepšit kvalitu života těm, kteří to již sami nezvládnou.