Kde všude se dá použít lepicí páska? Je univerzálním pomocníkem nejenom v domácnosti

Vzpomínáte si, kdy jste naposledy použili lepicí pásku? Garantujeme vám, že to bylo určitě tento týden. Tento nenápadný, a přesto převratný vynález používáme v osobním či pracovním životě prakticky každý den. Mnohdy ani nepřemýšlíme nad tím, jak bychom se bez lepicí pásky zachovali. Prostě z kartonové ruličky ustřihneme potřebný kousek pásky a přilepíme, co je zrovna potřeba. Kde všude se dá ale lepicí páska použít?

V lakýrnictví a malířství je nezbytností!

Pokud už jste někdy něco malovali, tak jste si určitě všimli, jak těžké je udělat hezký předěl mezi dvěma barvami. Bez kvalitní malířské pásky dokonalý předěl nikdy nevytvoříte. Přitom stačí použít speciální lepicí pásku s různou šíři. V určitých oblastech se totiž bude daleko lépe hodit páska šířky 30 milimetrů, ale na záhyby nebo tenké linky daleko lépe upotřebíte pásku šířky 19 milimetrů. Na obou kotoučích je namotáno více než 50 metrů pásky, takže s ní rozhodně nemusíte šetřit.

Kde je dobré použít oboustrannou lepicí pásku?

Speciální lepicí páska není jen krepová, ale stále oblíbenější je i oboustranná páska. V některých případech je totiž její použití daleko výhodnější než vrtání do zdi nebo zatloukání hřebíků. Oboustrannou lepicí pásku byste měli použít hlavně při připevňování drobných předmětů v domácnosti, jako jsou například věšák na klíče nebo háčky v koupelně či kuchyni. Pouze se přesvědčte, zda pásce nevadí vlhkost.

Oboustranná lepicí páska i na větší předměty

Díky pokročilé technologii už můžete oboustrannou lepicí pásku použít i na větší předměty, než jsou věšáky nebo háčky. Každá páska má od výrobce garantovanou maximální hmotnost, kterou unese. Tu byste v žádném případě neměli překročit, protože v opačném případě budete svědky například rozbitého zrcadla. Také byste měli dát oboustranné pásce nějaký čas, aby dokonale přilnula k povrchu. Rozhodně ji nezatěžujte ihned po přilepení.

Lepicí páska aspiruje na vynález století, protože si bez ní moderní život už nedokážeme představit. Používáme ji nejenom v domácnosti, ale i v zaměstnání. Schválně, kdy jste naposledy lepicí pásku použili vy? Široký sortiment lepících pásek najdete na jarico.cz