Jaké marketingové kroky podniknout v době koronaviru

Zasáhla vaše podnikání současná celosvětová pandemie koronaviru? A přemýšlíte, co v těchto dnech dělat v oblasti marketingu? 

Co dělat, když máte e-shop?

Pokud provozujete internetový obchod, pravděpodobně se vás současná nařízení prakticky nedotkla. I přesto však doporučujeme zůstat aktivní.

Většina e-shopů v současné době ruší možnost dobírky, aby tak ochránili své zákazníky i kurýry. Tímto drobným krokem můžete získat přízeň svých zákazníků, důležité však je celou skutečnost dobře komunikovat.

Nabídnout například můžete dopravu zdarma nebo slevu na část produktů v nabídce. Typicky se může jednat o takové výrobky, které lidem v současné době nejvíce pomohou. 

Co dělat, když máte prodejnu?

Jestliže máte prodejnu, nebo poskytujete služby, jsou pro vás pravděpodobně všechna opatření poměrně drastická. A vy možná nemůžete prodávat vůbec. I přesto byste však na své zákazníky neměli zapomínat.

Lidem můžete umožnit, aby si vaše produkty objednali přes telefon, nebo e-mail. Důležité je myslet na to, aby zákazníci mohli za zboží zaplatit bezhotovostně a doručení proběhlo v ideálním případě bezkontaktně. Nebo si nechte vytvořit e-shop a prodávejte své produkty online. 

Nabízejte své služby na dálku

Určité služby můžete provozovat na dálku. Jedná se o nejrůznější poradenství, doučování a další služby. I když vaši službu fyzicky nyní poskytovat nemůžete, nezapomínejte na udržování kontaktu s vašimi zákazníky. Pořádat můžete například nejrůznější webináře nebo online lekce zdarma.

S vaším publikem lze také komunikovat prostřednictvím publikování článků v blogu. Každý nový článek symbolizuje skvělou příležitost, jak se zobrazit ve výsledcích vyhledávání. 

A nezapomínejte také na e-mailový marketing, prostřednictvím kterého se svým zákazníkům nebo klientům můžete pravidelně připomínat. A informovat je o tom, co nyní plánujete. 

Na závěr doporučujeme, abyste neztráceli naději a získaný čas využili pro zlepšení image vaší značky. Jakmile situace poleví, budete připraveni. 

Více informací ze světa marketingu a propagace najdete na www.mdwebdesign.cz.