Jak si zachovat kvalitní erekci až do pozdního věku?

Každý muž je rád, když má pevnou erekci, protože pouze tak může svou partnerku kvalitně uspokojit. Pokud jste zaznamenali slabou erekci nebo pokud se nedostavila vůbec, může jít jen o důsledek vyčerpání, nadměrného užití alkoholu nebo stresu. Jestliže se však situace opakuje pravidelně, jde o vážný problém, který byste měli řešit. Sexuální život je v partnerském vztahu velmi důležitý, proto je třeba dbát na to, abyste si udrželi dlouhodobě kvalitní erekci. Jak na zlepšení erekce?

Starejte se o sebe

Velký vliv na kvalitu erekce má náš životní styl, pokud jste pravidelně vystaveni stresu, málo spíte, jíte nezdravě, máte nadváhu nebo se málo hýbete, vaše erekce bude postupně slábnout. Je třeba se udržovat v kondici v každém věku a přizpůsobit si životní styl tak, abyste dostatečně spali, vyhýbali se stresu, pravidelně se hýbali a dbali na vyváženou stravu. Důležité je také dostatečně pít. V mnoha případech je vhodné užívat i potravinové doplňky pro muže, které jsou zaměřené přímo na intimní život, dokáží totiž posílit vaše libido, dlouhodobě zlepšují kvalitu erekce a zdraví prostaty.

Trénujte

Pokud si pod slovem trénink představíte zvedání činek ve fitnesu, máme nyní na mysli jiný trénink. Problémy s rekcí často vznikají i tím, že své nádobí nedostatečně používáte. Když nepoužíváte svaly, tak ochabnou a zeslábnou. V penisu jsou topořivá tělíska, která se plní krví, je potřeba mít pravidelný sexuální styk nebo masturbovat, abyste zajistili, aby se objem těchto tělísek nezmenšoval a také abyste posilovali prostatu, protože ta je hlavním svalem, který vám pomáhá dosáhnout erekce. S tréninkem vám mohou pomoci i pomůcky, jako třeba vakuové pumpy, které dokáží při pravidelném používání dlouhodobě zlepšit erekci.

Intimní problémy

Pokud se problémy s erekcí nedaří řešit, neprodleně navštivte urologa, udělá vám krátké vyšetření a následně vám poradí vhodný postup, případně vám může předepsat léky vhodné pro léčbu erektilní dysfunkce, které mají silný účinek. Erekce je pro každého muže důležitá, postarejte se, abyste měli kvalitní erekci po celý život.