Jak pracovat s řezbářským nožem

Řezbářské nože se primárně používají k práci se dřevem. Nejčastěji se k vyřezávání používá dřevo z lípy a to z jednoho prostého důvodu. Lipové dřevo je měkké a poddajné. Kromě lipového dřeva se hojně využívá olše, mahagon, ořech, dub, třešeň a mnoho jiných, spíše listnatých stromů.

Bez kvalitního nože se neobejdete

Pokud si laik představí řezbáře, první, co ho napadne hned po voňavém kousku dřeva, jsou různé druhy řezbářského dláta. Kromě něj se však každý řezbář potřebuje kvalitní řezbářské nože. Pouze za pomoci dlátka žádný řezbář, ani ten nejtalentovanější, nikdy nedosáhne takového výsledku jako s použitím ostrého řezbářského nože. Nezáleží na tom, zda vyřezáváte figurku, sošku či dokonce něco praktického do vaší domácnosti, investice do kvalitního náčiní se vždy vyplatí. V dílně žádného řezbáře nesmí chybět kvalitní řezbářské nože.

Specializované obchody a e-shopy

V běžných supermarketech a hypermarketech rozhodně řezbářské nože nehledejte. Řezbářské nože nabízejí pouze obchody, které se specializují na kutilství či samotné řezbářství. Takových obchodů je však poskrovnu, proto je mnohem jednodušší si nože obstarat pomocí spolehlivého e-shopu, který nabízí kvalitní zboží. Jedním takovým je také e-shop kniland.cz, kde objevíte obrovský výběr kvalitních nožů, nejen řezbářských.

Nezapomeňte na brusné kameny

Řezbářství je precizní a fyzicky namáhavé práce nejen pro samotného řezbáře, ale také pro jeho nářadí, které se rychle opotřebovává. Nejčastější problémem řezbářských nožů je jejich rychlé otupení, což je důvod, proč většina řezbářů rovnou využije prodej brusných kamenů.

Brusné kameny, řezbářské, ale také kuchyňské, vojenské,rybářské, houbařské a jiné různé nože naleznete na webu kniland.cz.