Dokonalé vybavení pro vaše okna

Okno netvoří pouze rám a skleněná výplň. Mezi dokonalé doplňky a navíc šikovné pomocníky patří také parapety na okna, žaluzie, rolety či sítě proti hmyzu. To vše a ještě mnohem více nabízí e-shop rolety-site.cz.

Proč si k oknům pořídit parapety?

Možná si nyní říkáte, že parapety mají pouze funkci ozdobnou. Není to však úplně pravda. Jejich úkolem, ať už se jedná o parapety vnitřní či venkovní, je dotěsnění a vyplnění mezery mezi oknem a ostěním. Mají zamezit možnosti zatékání vody z fasády do případných prostor a u vnitřní části bytu pak zkondenzované vlhkosti.

Při výběru materiálů, především u těch venkovních, mějme na paměti, že musejí odolávat různým druhům povětrnostních podmínek.

Jaké zvolit stínění do oken?

Mezi nejčastější stínící techniku patří rolety a žaluzie. Pořídit si můžete jak modely venkovní, tak i vnitřní.

Venkovní rolety jsou dokonalou ochranou proti nechtěným návštěvám a také fungují jako tepelná a zvuková izolace. Jejich ovládání je velmi jednoduché. Do interiéru je vyvedená šňůrka, kterou ovládáte lamely, z nichž se venkovní rolety skládají. Venkovní rolety se vyrábějí jak pro okna, tak i pro lodžie.

  • Horizontální žaluzie

Nejčastěji se vyrábějí z hliníku a své uplatnění nacházejí pro interiérové i exteriérové zastínění. Jedná se o cenově přijatelnou variantu. Vzhledem k tomu, že pohlcují sluneční záření jsou účinným pomocníkem v boji proti přehřívání interiéru. Díky široké nabídce různých barev se také mohou stát dokonalým bytovým doplňkem.

Tipy pro vás

E-shop rolety-site také nabízí sítě do oken. Ty uvítáte především během teplých letních dnů, kdy často míváte okna a balkony otevřené dlouho do noci. Sítě do oken i balkonových dveří zabrání tomu, aby se vám do bytu dostal nepříjemný hmyz, který vás bude obtěžovat během vašeho spánku.