Jak kvalitně čistit vaši nádrž na dešťovou vodu?

Aby vám mohla nádrž na dešťovou vodu kvalitně a dlouho sloužit, musíte se o ni náležitě starat. V tomto článku vám s tím ale poradíme.

Chcete, aby vám nádrž na dešťovou vodu dlouho vydržela? Pak je potřeba, abyste se o ni dobře starali. Co když je ale zapuštěná do země? Žádný problém. V následujících řádcích vám ukážeme, jak můžete snadno udržovat vaši nádrž na dešťovou vodu.

Voda se musí točit

Doplňování dešťové vody je naprosto nezbytné. Zejména pokud ji chcete používat ve větším množství nejen v domácnosti. Abyste ji ale mohli beze strachu používat, je potřeba zajistit, aby ve vodě nedocházelo k množení bakterií. Tomu zabráníte poměrně jednoduše. Stačí zajistit, aby se voda v nádrži točila. Na tuto skutečnost je ale potřeba myslet už při pořizování samotné nádrže. Optimální je sáhnout po takové nádrži, která je navržena pro 3-týdenní potřebu. Právě tento objem vody je dostatečně velký na to, abyste jej stihli vypotřebovat a zároveň minimalizovali riziko vzniku a šíření bakterií.

Čištění pod tlakem

Aby zůstala vaše voda dostatečně kvalitní a nezávadná, je potřeba se také náležitě starat o samotnou nádrž a filtry. Nátokové filtry je potřeba pravidelně čistit. Především po každém dešti a na podzim, kdy ve vzduchu poletuje velké množství pylu a listí. Tyto částice se ale mohou dostat i přes filtry do samotné vody. Proto je dobré nádrž čas od času propláchnout tlakovou vodou a zbyvit ji tak těchto nečistot.

Pro důkladnější čištění sáhněte po kartáči a nádrž vyčistěte ručně. Zkalenou vodu potom odsajte malým čerpadlem. Při používání počítejte také s tím, že dešťová voda rozhodně není dokonale průzračná. Uvidíte to například na keramice toalety, kde po ní zůstanou některé nečistoty. Jestliže tedy chcete vodu používat pro praní nebo splachování toalet, vsaďte na jemné mikronové filtry se speciálně vyměnitelnými vložkami. Ty těmto nepříjemným problémům spolehlivě zabrání.