Těžká bestie: Vibrační válce mohou vážit i více než 10 tun

Stavební technika je mnohdy tak těžká, že si to ani nedokážete představit. Jak jsou na tom vibrační válce? Na to se podíváme v tomto článku.

Jsou místa, kde by ruční práce nedávala smysl. A tady přicházejí na řadu stroje. V následujících řádcích vám proto představíme stroj, který je schopný hutnit i velké množství zeminy během velice krátkého času.

Těžké bestie

Vibrační válec půjčovna nabízí celou řadu zajímavých strojů. A o jednom takovém se právě teď budeme bavit. Jde o velice komplexní hutnící stroj, který nabízí celou řadu zajímavých parametrů, díky nimž si výrazně ulehčíte práci. Abyste jej ale mohli používat, musíte mít příslušné řidičské oprávnění. Přece jen se jedná o bestii, která může vážit i více než 10 tun.

Tento typ válce se přitom používá k hutnění velkých prostor zeminy, jejich směsí a štěrků. Některé těžší hutnící válce pak mohou pomoci s hutněním netříděného kameniva. U těchto strojů se ale připravte na to, že jejich hmotnost často bude sahat i k 15 a váce tunám.

Dva typy válců

Zeminové válce pořídíte zpravidla ve dvou verzích. Vibrační válec půjčovna nabízí stejný počet verzí, takže si jednoduše vybrat ten, který vám bude vyhovovat. Zeminové válce s hladkým běhounem jsou často označovány písmenem D, které značí slovo drum, ježkové běhouny jsou pak označovány písmeny PD (padded drum). Válce s hladkým běhounem se používají především k hutnění kameniva, štěrku a nesoudržných zemin, zatímco druhá verze přijde vhor především k hutnění jílů a dalších jemnozrnných materiálů.

Ale ruku na srdce. Pokud si budete chtít takový stroj pořídit, budete potřebovat spoustu peněz. I některým stavebním firmám se tedy vyplatí takovou bestii raději půjčit. A kde jinde to udělat než u společnosti Isermat? Isermat totiž nabízí široký vozový park, a to včetně zajímavých vibračních válců nebo nakladačů. Jestliže tedy rozjíždíte stavební firmu, přijďte se podívat na jejich nabídku strojů. Jsme si jistí, že některý z nich využijete i ve vaší společnosti.