CyberPower VP700ELCD-FR: Spolehlivá ochrana pro kanceláře

Pokud hledáte spolehlivý zdroj záložního napájení, který by ochránil všechna vaše kancelářská zařízení před výkyvy napětí či zkratem, už dále hledat nemusíte. O všechno se postará UPS značky CyberPower s označením VP700ELCD-FR.

Zdroj s líbivým designem a přehledným LCD displejem na předním panelu disponuje výkonem 700 VA, respektive 390 W při výstupním napětí 230 V. Jednofázové zařízení typu tower s topologií line-interactive a simulovaným sinusovým průběhem při napájení z baterie je vybavené mimo jiné technologií GreenPower UPS™, která zvyšuje efektivitu při provozu a tím zároveň snižuje spotřebu energie.

Díky automatické regulaci napětí (AVR) nebudou vašim počítačům, NAS zařízením, on-line úložištím a jiným přístrojům obsahujícím především citlivá data vadit výkyvy napětí (přepětí, výpadky, údery blesku a podobně), které by jinak mohly nenávratně ohrozit fungování vaší firmy.

Mimo kanceláře je však tohle UPS zařízení určeno také pro domácnosti, kterým pomáhá chránit důležitá soukromá média a dokumenty. Byť je dobrým zvykem zálohovat svoje data třeba i v cloudu nebo na externím disku, ne vždy je tato teorie uváděna do praxe – a v téhle chvíli přichází na řadu zdroj záložního napájení, který dokáže zachránit, co se dá.

Na přehledném stavovém LCD displeji zobrazuje CyberPower VP700ELCD-FR aktuální podmínky napájení a stav baterie. K prvkům ochrany patří také ochrana datových linek či vysokorychlostní přenos dat přes ethernet pro zabezpečení telefonů či síťových a komunikačních zařízení proti přepětí a špičkám (s přenosovou rychlostí 1 Gb/s).

Již tradicí je pak jako u jakýchkoliv jiných novějších UPS zařízení od CyberPower také využití řídicího softwaru PowerPanel®, který slouží pro správu napájení a monitorování stavu zařízení v reálném čase.

Plně nabitá baterie UPS CyberPower VP700ELCD-FR dokáže při poloviční zátěži běžet celých deset minut, což znamená, že právě tolik času máte na to, abyste zálohovali veškerou svoji rozdělanou práci ve chvíli, kdy dojde k výpadku elektřiny. K dobití do 100 % dojde přibližně za 8 hodin. Baterie je olověná a hermeticky uzavřená. Znamená to vyšší bezpečnost při provozu, na druhou stranu si ji ale uživatel nevymění sám. Na zadním panelu se nacházejí 4 elektrické zásuvky typu FR, které jsou kompatibilní se zařízeními, jež doma používáte.

Verdikt

Zdroj záložního napájení CyberPower VP700ELCD-FR je vhodnou volbou všude tam, kde potřebujete chránit svoje pracovní zařízení, respektive data na nich uložená. To samé platí i pro domácí počítače a další přístroje, na kterých máte zálohované třeba cenné rodinné fotky nebo dokumenty. Výhodou je úspora energie oproti konvenčním UPS, přehledný LCD displej či intuitivní software pro komplexní správu napájení.