Chtěli byste si zahrát karty, ale nemáte s kým? Je čas na Pasiáns

Hrajete rádi karty? Někteří je nehráli řadu let a jsou tací, co si bez nich nedovedou představit svůj den. Mnoho lidí si rádo zajde do hospody na mariáš, s dětmi hrají žolíky, prší nebo třeba přebíjenou. Možná preferujete trochu toho hraní o peníze a zahrajete si poker nebo blackjack. Smůla je, když jste na vše sami a nemáte si s kým zahrát. Měli byste však vědět, že existují i hry pro samotáře a v případě karet vznikla hra, kterou byste rozhodně měli znát – Pasiáns.

Proč a jak si pasiáns zahrát?

Už jste o této karetní hře zajisté slyšeli, ale možná jste ji ještě nehráli. Možná ji budete znát pod názvem solitaire. Nebude karetní hra pro jednoho nuda? Rozhodně ne, pasiáns si získal obrovskou popularitu. Vymysleli ho vězni, kteří byli o samotě a chtěli si zkrátit dlouhou chvíli. Tato hra si v průběhu času získala obrovskou popularitu, vznikla ve Francii a postupně se rozšířila do celého světa. Hraje se se dvěma balíky žolíkových karet bez žolíků. Udělá se deset sloupců a mezi nimi se přesouvají karty po jedné tak, aby vznikly sloupce od nejvyšší karty až po nejnižší, Sloupce by měly začínat kartou K a končit kartou A. Důležité je, aby se střídaly barvy.

Většina lidí nehraje pasiáns s fyzickým balíčkem karet, ale hraje ho na počítači nebo na mobilu. I vy si ho můžete snadno zahrát a to zcela zdarma. Tuto hru nabízí portál Hrajzdarma.cz, kde se nabízí různé hry pasiáns. Hrát tuto karetní hru online je mnohem zábavnější, můžete ji hrát v mnoha různých verzích. Portál nabízí i další zajímavé hry, které jsou samozřejmě zdarma a jsou přehledně roztříděné do kategorií, abyste si mohli zahrát takový žánr, na který máte zrovna náladu. Kromě karetních her to mohou být třeba dobrodružné hry, akční hry a další. Objevte i vy stovky zajímavých her na Hrajzdarma.cz.