3D tisk je více než jen zábava

Dříve byl 3D tisk spíše jen sci-fi tématem, ovšem ke konci 20. století se ukázalo, že jde o technologii, která zcela změní svět. Dnes je možné s pomocí 3D tiskáren tisknout prakticky vše, od hraček až po části lidského těla nebo složité součástky. Když pacientovi chybí zub, kus lebky nebo třeba potřebuje nový obratel, 3D tiskárna ho dokáže vyrobit. Je neuvěřitelné, jaké možnosti nabízí.

3D tiskárny pro všechny

3D tiskárnu může mít každý. Když se poprvé objevily volně v prodeji, byly drahé, dnes je cena 3D tiskáren velmi nízká a může si je levně zajistit kdokoliv. Samozřejmě je mezi tiskárnami mnoho rozdílů, podle jejich velikosti i toho, jakou technologii využívají. Profesionální tiskárny jsou pro většinu lidí nedostupné, ale celou řadu 3D tiskáren si můžete sami pořídit. Ideálním místem pro nákup je internetový obchod eshop.sharplayers.cz. Koupíte zde jak 3D tiskárny, tak i veškeré potřebné vybavení pro jejich provoz. Pro pravidelný tisk se neobejdete bez materiálů, tedy filamentů a pryskyřice. Materiály se liší podle toho, co hodláte tisknout a rozhodují také o vlastnostech vašeho výtisku, jestli bude například pevný nebo pružný. Najdete zde také kompletní příslušenství, které zahrnuje i adhezivní přípravky pro 3D tisk.

3D modely pro tisk

3D tiskárny si často pořizují lidé, kteří si chtějí vytisknout, co navrhli. Můžete si tak vytisknout třeba model navrženého domu, model součástky a další. Nemusíte si však veškeré modely dělat sami, na internetu narazíte na bezednou studnici 3D modelů a nachází se v ní téměř vše, co si jen umíte představit. Zde najdete 3D modely pro tisk, respektive seznam webů, kde můžete 3D modely stahovat, na některých webech je stažení zdarma, jinde s můžete některé modely i koupit. Pokud vás zajímají vaše možnosti, využít můžete i vyhledávač 3D modelů, který pracuje s mnoha zdroji. Pokud ještě 3D tiskárnu nemáte a vždy jste po ní toužili, svůj sen si můžete snadno splnit a dělat si radost mnoha vytisknutými předměty.