Vyberte perfektní tapetu do svého interiéru

Pokud vás již omrzely fádní malby na vašich stěnách, jednoduchým způsobem, jak je oživit je tapetování. Tapety se v současnosti těší velké oblibě. Když tapetu správně vyberete, můžete váš interiér oživit či sladit. Nezáleží na tom, zda se chystáte vytapetovat halu, obývací pokoj či sháníte veselé dětské tapety na zeď.

Tapetu, kterou si vyberete, může způsobit, že místnost bude vypadat větší, teplejší a jasnější (nebo naopak) a dokonce skrýt nedokonalé prvky.

Samolepící tapety jsou jednoduchý způsob, jak si ušetřit mnoho práce s nalepováním.

Vyberte barvu

Barva nastavuje náladu v místnosti. Chcete-li zvětšit prostor a zvýšit strop, vyberte vzory se studeným pozadím, jako je zelená, modrá nebo fialová. Měkké studené barvy naznačují klid, zatímco intenzivní studené barvy jsou svěží a dramatické. Teplé barvy – červená, žlutá a oranžová – odpovídají svému jménu a lidé z nich často cítí vyzařující teplo. Jedná se o oblíbenou volbu v chladnějších klimatických podmínkách a dobře fungují také v místnostech orientovaných na sever. Čím intenzivnější je barva, tím větší vzrušení dá místnosti. 3D tapety vytvoří z každé místnosti jedinečný prostor.

Hrajte si světlem

V místnosti orientované na sever, temné chodbě nebo bez oken vybírejte tapety, které odrážejí světlo v místnosti, jako jsou vzory se světlými barvami a vzory s kovovými nebo duhovými odstíny. Zvažte také vzory s hladkými povrchy, které odrážejí maximální světlo. Tmavé barvy pohlcují světlo, takže stěny vypadají blíž a místnost je menší. Texturované povrchy také mají tendenci ztmavovat zeď.

Vyberte vhodný styl

Pro formální vzhled zvolte velké vzory s dramatickými barvami. Pro zábavný a jasný styl vyberte malé motivy, které jsou otevřené a pravidelně rozložené, například puntíky. Nezapomeňte na dekorativní dopad tapet. Tapety vytvářejí téma místnosti a jsou k dispozici ve všech druzích motivů a stylů.