Přemýšlíte o tom, že byste si nechali zhotovit skříně na míru? Podívejte se na nejčastější chyby, které lidé dělají. Poradíme, jak vše vyřešit.
Pozor na rozmístění
Pokud jste zadavatelem vestavěné skříně na míru, domluvte se se zhotovitelem na vhodném rozložení. Lidé si totiž často myslí, že neexistuje jiné řešení než to, na které jsou zvyklí. Technologie však stále postupují, proto je dobré si nechat poradit. Policové systémy tak můžete například nahradit výsuvnými prvky, nebo chytrým řešením, kdy se pomocí jednoho tahu dostanete k šatní tyči, která je zavěšena ve výšce. Oblečení se tak před vás rozvine přímo v úrovni vašich očí.
Praktické ukládání
Než budete zadávat požadavky ke skříním, popřemýšlejte, které z předmětů budete používat nejčastěji. Ty si poté ukládejte ve výšce sahající od vašich kolen po vaši hlavu. Takto budete mít předměty denní potřeby v praktické výšce, do které budete mít jednoduchý přístup. Věci, které nepotřebujete každý den, si uložte do nejspodnějších pater skříně. Sezónní potřeby pak umísťujte do nejvyšších pater. Určitě si tento postup zapamatujte, abyste předešli chybám v ukládání věcí.
Tichý chod skříně
Moderní kování s tichým a samostatným chodem by měla být samozřejmost. Určitě se informujte také o možnosti zabudovat do skříně pomalý zámek, kdy se skříň zavře zcela sama. Tichý a praktický chod je vhodný zejména do místností, kde budete skříň využívat i v době, kdy bude v pokoji jiná osoba spát. Pomalým zámkem zamezíte nechtěnému klepnutí v případě, že do dveří skříně strčíte o něco rychleji.
Osvětlení
Dalším prvkem, na který mnoho lidí zapomíná, je osvětlení skříně. Zabudovat si do ní přísvit je mnohem praktičtější než muset rozsvěcovat světlo v celé místnosti. Opět to oceníte nejvíce v případě, že bude skříň umístěna v ložnici nebo v prostoru, kde si nepřejete rušit ostatní členy domácnosti světlem a hlukem.
Nezapomeňte na praktické rozmístění skříně, i na osvětlení.