Tipy, jak správně vybrat peněženku

Stará peněženka dosloužila a vy se začínáte poohlížet po nové? Zjistili jste, že vaše sportovní peněženka nevypadá dobře na firemní nebo romantické večeři? Potřebujete peněženku, která vás bude prezentovat a současně bude mít „styl“? Peněženky jsou neodmyslitelným módním doplňkem, o tom není pochyb. Ovšem nikdy při jejím výběru neopomíjejte její praktickou funkci. Peněženku používáte jistě nejen k uložení peněz, ale také k uložení platebních karet, různých poznámek a často také dokladů.

Velkou nebo malou peněženku?

Asi nejdůležitějším faktorem při výběru nové peněženky je její velikost. Obě varianty mají svá pro a proti. Do velké peněženky se toho více vejde, a vše máte srovnané mnohem přehledněji. Bankovky nejsou pomačkané. Její uspořádání bývá praktičtější, je elegantnější, ovšem často se nevejde do kabelky a do kapsy už vůbec ne. Skvělou alternativou je peněženka Michael Kors, která vás bude skvěle prezentovat při běžných nákupech, ale také při výjimečných událostech.

Zapínání je důležité

Peněženka je především praktickým doplňkem a kdybyste ji měli vybírat jen z tohoto úhlu, pravděpodobně by vyhrálo zapínání na zip. Ovšem i taková Gucci peněženka by ztratila svou eleganci a neotřelý styl, kdyby bylo její zapínání výhradně na zip. Zip se velmi cení především u kapsiček na drobné. Pokud se vám drobné v peněžence hromadí, dobře výběr peněženky zvažte. Cvoky nebo suché zipy příliš velké množství mincí neudrží. Některé nové modely peněženek dokonce ani přihrádku na drobné nemají.

Výběr materiálu

Mnoho lidí sáhne po kvalitní kožené peněžence, které vládnou trhu. Kožené peněženky patří mezi nejprodávanější, ovšem jejich oblibu pomalu a jistě vytlačují peněženky z ekokůže, jejichž kvalita je srovnatelná s koženými peněženkami. Peněženky z ekokůže jsou navíc různě barevné, proto váš outfit může lehce doplnit kvalitní růžová peněženka.

Pokud nevíte, kam pro kvalitní peněženku, mrkněte na webové stránky f4y.cz, kde naleznete nejen peněženky, ale také kabelky a módní oblečení.