Výběr čerpadla nemusí být složitý

Na trhu se setkáte s opravdu širokou nabídkou čerpadel. Výběr toho pravého čerpadla pro vás však nemusí být tak složitý, jak se na první pohled zdá. Vyznáte se v nabídce čerpací techniky?

Účel čerpadla

Konstrukce a provedení čerpadel se vždy odvíjí od jejich konkrétního účelu. Důležité také je, aby bylo dané čerpadlo používáno jen k danému účelu, ne k jinému, než bylo zkonstruováno, jelikož by mohlo dojít k jeho poškození či ke zbytečně neekonomickému provozu. Pro správný výběr čerpadla je důležité znát několik základních faktorů.

Základní druhy

Co se týká základních druhů čerpadel a jejich výběru, rozhoduje zejména, jaké množství kapaliny, do jaké výšky a vzdálenosti, ale také z jakého zdroje potřebujete čerpat. Na základě toho se odvíjí typ čerpadla, který může být odstředivý či objemová. Odstředivá čerpadla jsou nejčastěji užívána při čerpání vody dosahující vysokých průtoků. Vynikají spolehlivostí a nenáročností na provoz. Takovéto typy čerpadel jsou ideální pro domácnosti na zavlažování, odvodňování či na zásobování vodou ze studny. Objemová čerpadla se starají o přeměnu mechanické energie na hydraulickou. Mezi objemová čerpadla patří lamelová, šneková, pístová čerpadla apod. Jsou vhodná pro menší průtoky a vyšší tlaky. Jejich účinnost je vyšší, což se týká také rozměrů i pořizovacích nákladů.

Rozmanitý výběr

Pokud se poohlížíte po vhodném čerpadle. Zavítejte na stránky voda-janek.cz, které nabízí rozmanitou nabídku čerpací techniky, od povrchových čerpadel, přes ponorná, kalová, ale také domácí vodárny či přečerpávací zařízení. Z jejich pestré nabídky si jistě snadno vyberete ideální techniku pro vaši domácnost. V nabídce na vás čeká však nejen čerpací technika, ale také technika sanitární a pestrý výběr obkladů a dlažeb.