Starožitnosti jsou dobrou investicí

Pravidlo, které platí pro víno, lze uplatnit i pro starožitné předměty. Jejich hodnota se prostě zvyšuje časem. To je jeden z pádných důvodů investování do starožitností. Zejména se vyplatí u historicky cenných předmětů jako jsou například obrazy, sklo, porcelán, starožitné šperky či některé jiné významné umělecké artefakty. Pokud chcete nějakou starožitnost koupit, nebo naopak výhodně zpeněžit, můžete navštívit pražský obchod Antikart.cz.

Na co se Antikart.cz zaměřuje?

Specialitou Antik-Art obchodu jsou starožitné šperky a různé historicky cenné předměty. V jeho nabídce je ale i tradiční zboží, které byste našli i v jiných podobných obchodech. Největší zájem kupujících investorů je o starožitné hodiny a hodinky. Dále jsou v oblibě cenné obrazy nebo sochy významných autorů a jiná výtvarná díla. Mezi hodně ceněné starožitné předměty patří také výrobky ze skla či porcelánu, zvláště s velkým podílem ruční práce. Investovat ale můžete i do luxusního kožichu nebo kožešin, do luxusních oděvů a obuvi. Naprosto spolehlivou investicí je slonovina, jejíž ceny se na světových trzích drží stabilně velmi vysoko.

Další tipy na dobrou investici

K oblíbenému investičnímu zboží patří také šperky a drahé kameny. Obchod se starožitnostmi Antikart.cz se specializuje na brilianty, safíry, rubíny a smaragdy. Toto investiční zboží dováží především z USA a Izraele, a to naprosto legálně. Kupující se nemusí obávat žádných problémů, jelikož veškeré dovážené zboží je řádně procleno a navíc překontrolováno Puncovním úřadem v Praze. Všechny šperky jsou opatřeny certifikáty od význačných ve světě respektovaných gemologických laboratoří, které jsou pro tuto činnost vybaveny špičkovými přístroji.

Nechte si nejprve poradit

Odborníkem na starožitné předměty není pochopitelně každý. Ovšem nikomu nic nebrání, aby si mohl pořídit nějakou starožitnost, ať už jako investici, nebo dárek, anebo jen tak pro svou radost. Musí se však jednat o opravdu cenný předmět. Proto se vyplatí využít poradenství v obchodu Antikart, kde vám doporučí, které starožitnosti jsou vhodné k investování peněz, a které mohou plnit pouze funkci dekorace ve vašem interiéru.