Proč se vyplatí odvézt baterie a staré spotřebiče do sběrny?

Proč zbytečně skladovat staré věci u vás doma nebo v garáži, když je můžete odvést do sběrny? V tomto článku vám ukážeme, proč se to vyplatí.

Chcete udržet naši planetu zdravou, čistou a ještě za to dostat zaplaceno? Výkup autobaterií v Plzni vám to umožní. Stačí přinést dostatečné množství baterií, a dostanete za to zaslouženou odměnu.

Recyklace baterií i spotřebičů

Tohle už ale určitě víte. Výkup elektrobaterií Plzeň a celkově v celém Česku totiž funguje na jedničku. V následujících řádcích vám proto řekneme, jak vlastně funguje recyklace v takovém sběrném dvoře. A určitě vás přesvědčíme o tom, že nechávat staré elektrospotřebiče nebo autobaterie povalovat u vás doma se nevyplatí.

Likvidace autobaterií Plzeň všechny přivezené baterie ekologicky zlikviduje a postará se o to, aby zbytečně neznečišťovaly životní prostředí. U elektrospotřebičů je proces odlišný. Některé nefunkční spotřebiče se totiž ještě dají dál využít. Některé je možné ještě opravit. Pokud to ale nejde, je možné je rozebrat na součástky a použít na náhradní díly.

Co se stane se spotřebiči?

I spotřebiče, z nichž už se nedá nic užitečného vytěžit, stále mohou dál dobře posloužit. Když pracovníci ve sběrném dvoře určí, že už spotřebič nemůže být opraven nebo použit na náhradní díly, je demontován a rozdělen do košů podle surovin. Z těchto košů se pak může dále využít například k výrobě recyklovaného plastu nebo k roztavení a vytvoření zcela nového předmětu.

Nezáleží na tom, jaký elektrospotřebič přinesete. Z každého kousku se dá něco vytěžit. Tak například takový počítač obsahuje hliník, měď i železo. To je možné i v malých částech extrahovat a je možné je použít k výrobě dalších počítačových komponent nebo jiných součástek. Recyklovat se zkrátka vyplatí. Obzvlášť v případě, kdy za vaše snahu dostanete i zaplaceno. Což u kovů, papíru nebo autobaterií dostanete. Tak neváhejte a recyklujte. Pomůžete tak nejen naší planetě.