Porod sekcí neboli císařem

Mezi plánované operace patří i porod sekcí, lidově zvaná „císař“.

Zatímco u jiných plánovaných operací je pacient vyzýván ke klidné rehabilitaci, udržení psychické i fyzické pohody, pomoci okolí a podobně, rodící maminku po sekci moc klidu nečeká a podobné rady si jí nikdo ani troufne dávat. Miminko a hormony nenechají bez změny psychiky žádnou ženu.

Zvládnout svoje tělo a duši, přebrat péči o tělíčko a duši nově narozenou vyžaduje naopak plnou pozornost a nasazení. O to důležitější je rychlost hojení a maximální snížení rizika komplikací pooperační rány sešité v několika vrstvách na místě, kde se striktní omezení pohybu už kvůli dýchání nenabízí. (A jakkoli se dnes prezentuje, a nezřídka naštěstí i je, klasický porod záležitost zcela přirozená, která nevyžaduje ani přítomnost lékaře, porodní cesty si svoji dobu na zhojení také vezmou…)

Většina porodníků, a hlavně maminek, má skvělou zkušenost s pomocí zvenčí dodaných enzymů, které nastartují hojivé procesy bezprostředně po operaci či fyziologickém porodu. Lék Wobenzym, který obsahuje enzymy na bázi organických enzymů našeho těla, se nasazuje s první pevnou stravou po porodu.

Pomáhá nastartovat vlastní imunitu tak, aby hojivé procesy byly co nejrychlejší, bolest a otoky co nejmenší a pozornost mohla být směrovaná tam, kam potřebuje příroda, ať už maminka začíná ihned či postupně kojit sama, nebo mléko připravuje. Více na www.wobenzym.cz.