Nechte monotónní práci na robotických ramenech

Robotická ramena se stala trendem posledních několika let a ve firemních provozech tak nacházejí stále častější uplatnění. Je zřejmé, že robotická automatizace stále poroste a robotická ramena neboli kolaborativní roboti budou masivněji nasazováni do dalších provozů, a to zejména z důvodu zvyšujících se požadavků výroby a nedostatku pracovní síly. Postupně tak nahradí tradiční roboty.

Rozdíl mezi tradičním a kolaborativním robotem

Kolaborativní roboti se od tradičních průmyslových robotů liší v několika aspektech. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že robotická ramena mohou spolupracovat bok po boku se zaměstnanci. Oproti tomu tradiční roboti bývají kvůli ochraně zaměstnanců drženi za bezpečnou bariérou. Předností robota je dále jeho rychlejší návratnost investice a snazší implementace do výroby. Další rozdíl spočívá v jednodušším ovládání, a to ve prospěch robotických ramen. Robotická ramena lze snadno naučit nové dovednosti.

Roboti najdou uplatnění v mnoha oborech

Zajímá vás, s jakou prací si poradí? Průmysloví roboti jsou ideálními pomocníky pro jednoduché i náročnější úkoly. Ve výrobním procesu robotická ramena zastanou veškerou rutinní práci a ušetří tak mnoho času. Hojné využití nachází ve strojírenství v oblasti svařování či povrchových úprav (leštění, broušení,…). Jsou vhodná i při obsluze strojů a manipulaci s materiálem. Také najdou uplatnění v laboratořích při přípravě vzorků. Využití robotizace práce pomocí robotických ramen lze také využít při kontrole kvality, třídění předmětů a kompletování výrobků. Robotická ramena najdou uplatnění však v mnoha dalších oborech.

Kde si je pořídit?

Není pochyb o tom, že robotická ramena nabízejí široké možnosti automatizace výrobních procesů za příznivou cenu s rychlou implementací do provozu. Díky tomu jsou robotická ramena nepostradatelnými pomocníky v mnoha odvětvích po celém světě. Od roku 2017 České republice patří mezi exkluzivního dodavatele robotických ramen AUBO společnost Kinalisoft s. r. o.