Montáž destičky pro RMSc platformu: jak správně postupovat?

Montáž některých kolimátorů se neobejde bez takzvané montážní destičky. Je ovšem třeba zdůraznit, že v praxi je třeba rozlišovat RMR a RMSc destičku. Víte, co z toho se používá na konkrétní typ kolimátoru?

Rozdíl mezi RMR a RMSc destičkou

Krátké zbraně se na poli sportovní střelby těší stále větší oblibě. Na trhu přitom najdete spoustu malých kolimátorů, které najdou využití u kompaktních a subkompaktních pistolí

Pokud si však koupíte subkompakt, setkáte se s jeho užším provedením a RMR destičku nebudete moct použít. Tyto zbraně jsou totiž navrženy pro zmíněnou RMSc platformu. Například v nabídce Holosun najdete modely HS407K a HS507K, které jsou určeny právě pro tuto platformu

Využijte novou destičku, která vás zbaví starostí

Pokud se s problémem RMSc řešení potýkáte, můžete využít novou destičku českého výrobce. Popsaný problém totiž spočívá v zadních vymezovacích bodech, které zabraňují správnému dosednutí kolimátoru na závěr zbraně. 

Montážní destička se ovšem dokáže ujmout funkce podložky. Díky tomu dojde k vytvoření roviny a je umožněna pohodlná instalace kolimátoru. 

S jakými zbraněmi lze montážní destičku použít?

Zmíněnou montážní destičku můžete využít pro jakoukoliv pistoli, která využívá RMSc rozhraní. V současné době se přitom destička dodává bez šroubků (ty najdete v balení kolimátoru). Šroubek, který budete instalovat napravo, je ovšem potřeba zhruba o 2 mm zkrátit. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.