Letní dovolená u Máchova jezera

Pokud přemýšlíte nad tím, kam vyrazit v létě s dětmi na dovolenou, vydejte se k Máchovu jezeru.

Máchovo jezero je největší rybník Libereckého kraje a nechal jej založit panovník Karel IV. Nejen s jezerem, ale i s jeho okolím je spojována řada legend.

Ubytovat se zde můžete v celé řadě hotelů, kempů i penzionů, které jsou určeny pro rekreaci a odpočinek. Velmi oblíbené jsou i chatové osady.

Kde se ubytovat?

Máchovo jezero Ubytování se nabízí celá řada možností. Jednou z nich je i rekreační středisko Elite Staré Splavy.

Ubytovat se zde můžete v chatkách se čtyřmi lůžky. Sociální zařízení je společné. V každé chatce je umístěna chladnička. Co se stravování týká, můžete využít jídelnu s barem, která se nachází ve středisku. Lze využít nabídku polopenze a v případě větší skupiny i plné penze. Pokud patříte mezi milovníky vaření na ohni, v areálu se nachází i ohniště a můžete si také půjčit gril.

Pro děti jsou, přímo v areálu, k dispozici houpačky, prolézačky a pískoviště a v okolí areálu je také celá řada zábavných atrakcí.

Možnosti relaxace a zábavy v oblasti Máchova jezera

Pro milovníky letních vodních radovánek je připraveno několik pláží s celou řadou zábavných atrakcí. Užít si také můžete vyhlídkovou plavbu parníkem po jezeře. Nejen pro děti je velmi atraktivní muzeu Čtyřlístku v Doksech a s ním spojená naučná stezka se Čtyřlístkem. V okolí jezera je dostatek cyklostezek i stezek pro pěší, které nabízejí mírně zvlněný terén. Stezky jsou velmi dobře značené a povětšinou vedou po vedlejších nebo velmi málo frekventovaných cestách. Využít lze i přehledně zpracované mapy a plánky. Na výlet se můžete vydat i po naučné stezce, kterou nalezneme v Doksech. Terén stezky není náročný a je ideální i pro rodiny s malými dětmi.

Velmi oblíbeným turistickým cílem je i nedaleký hrad Bezděz, jež hostí letní kulturní festival České hrady.