Kolimátor na naháňky a útočné dlouhé zbraně? Máme pro vás tipy!

Věnujete se sportovní střelbě? A sháníte kolimátor na naháňky nebo na útočné dlouhé zbraně? V tomto článku vám představíme dva konkrétní modely, které mají rozhodně co nabídnout.

Kolimátor na naháňky

Kolimátor na lov se bude zpravidla instalovat na brokovnici, kulovnici nebo kombinované zbraně. Ve většině případů přitom budete potřebovat, aby byl instalován co nejníže k hlavni

V takovém případě je vhodným kolimátorem například model Holosun HS510C. Pyšní se robustním provedením a velkou obrazovkou o rozměrech 2,31 × 3,2 cm. Praktickým vybavením je přitom krytka, která je ke kolimátoru dostupná a která poslouží jako ochrana před nárazy a nepříznivým počasím. 

Životnost baterie dosahuje 20 000 hodin, díky čemuž můžete kolimátor pohodlně zapnout na začátku lovu a vypnout jej až po jeho skončení. Potěší také vysoká odolnost proti zpětným rázům.

Kolimátor na dlouhé útočné zbraně

Jestliže se nyní zaměříme na výběr kolimátoru na dlouhé útočné zbraně, symbolizuje perfektní volbu třeba Holosun AEMS. Jedná se o malý kolimátor, který však zaujme skvělým pohledem skrz něj. 

Jeho konstrukce je pečlivě navržena a kolimátor například pracuje s výklopnými flip-up krytkami, díky kterým se můžete pustit do střelby prakticky za jakéhokoliv počasí. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.