Jak vybrat ten správný regál do prodejny?

Rozhodli jste se otevřít si vlastní kamennou prodejnu, ale nevíte, jakými kovovými regály nebo regálovými systémy je vyplnit? Ať už jste se rozhodli pro menší prodejničku na náměstí nebo pro otevření velkého hypermarketu, máte samozřejmě na výběr z několika možností. Abyste si však vybrali regál, který bude skutečně splňovat vaše požadavky a se kterým se nespálíte, je třeba zodpovědět si jednu otázku.

K čemu budete regál používat?

Při výběru je důležité znát odpověď na jednu otázku, a sice k čemu budete regál používat. Přece jenom v prodejnách je možné využít regály jakkoli, nemusí to nutně být jenom ke skladování potravin nebo k vystavování ovoce a zeleniny, i když to je samozřejmě nejčastější úkol regálových systémů.

Regály mohou být používány čistě pro administrativní věci nebo mohou sloužit ryze pro vystavování elektroniky, nářadí nebo pro vystavování oděvů a zahradnických potřeb.

Když budete mít zodpovězenou otázku, rázem nebude výběr vhodného regálového systému takovou záhadou. Důvodem toho je fakt, že už budete vědět, jak velký regál asi potřebujete, jakou by měl mít nosnost nebo jak by měl být pevný.

Podle čeho se regálový systém vybírá?

Právě zmíněná kritéria jsou ta, na která se při výběru vhodného regálového systému díváte. Mluvili jsme například o nosnosti regálu. Každý regál má jinou nosnost, každý regál se pyšní trochu jinými nosnými vlastnostmi.

Taktéž jsme mluvili o pevnosti a odolnosti. Pamatujte na to, že regály jsou vyrobené z různých materiálů a každý materiál je jinak odolný a jinak pevný. I proto doporučujeme kovové regály, na které je opravdu spolehnutí.

Vybíráme také podle hmotnosti regálu, podle jeho vhodnosti pro skladování potravin nebo podle vhodnosti k jinému účelu, dále taky podle životnosti, praktičnosti a taktéž podle jeho designové stránky.