Jak vybrat nábytkové úchytky

Nábytkové úchytky musí být především funkční, ale i jejich estetická stránka je také důležitá. Kuchyň je často využívána denně a bez úchytek by se mohl nepořádek přenést na dvířka skříněk. Úchytky prodlužují životnost vaší kuchyňské linky i jiných komod a skříněk. Pomáhají chránit povrch skříněk, protože na ně nepřenášíte nečistotu z rukou při vaření.

Potřebujete je také k otevírání dvířek a zásuvek, pokud máte bezrámovou kuchyňskou linku, protože se vám prsty nevejdou mezi dvířka a samotnou skříňku.

Jsou k dispozici v nepřeberném množství stylů a povrchových úprav, které mohou vylepšit design vaší kuchyně. Jak tedy provést výběr?

Knopky či úchytka na zatažení?

Nábytkové úchytky lze pořídit ve dvou základních provedeních.

Mnohem pohodlnější je otevřít zásuvku tahem. To umožňuje chytit celou ruku místo pouze konečků vašich prstů jako je tomu u knopky. To je velmi užitečné, protože zásuvky mohou být velmi těžké se všemi vašimi hrnci, pánvemi, nádobím atd.

Používání knopek bylo módní v dřívějších dobách, než bylo možné vybírat z různých kování.

Obdélníkové nebo do oblouku

Prohlédněte si styl vaší skříně, hranu pracovní desky, svítidla a další důležité designové prvky. Mají čtvercové nebo zakřivené obrysy? Vyberte úchytky, které odpovídají obrysům vaší kuchyně.

Výběr materiálu

Zatímco většina majitelů domů si vybere chrom nebo nikl, existuje mnoho dalších dostupných povrchových úprav, které vaši kuchyni zaujmou. Nemusíte ladit se svou baterií, pokud povrchová úprava doplňuje ostatní povrchové úpravy v designu.

Na e-shopu ankahb.cz zjistíte, že lze pořídit úchytky i z jiných materiálů, které se hodí například do rustikálních kuchyní. Kromě úchytek můžete na e-shopu pořídit věšáky, kliky, kování, nohy k nábytku a mnoho dalších potřebných doplňků do interiéru.