Jak vybrat kolimátor? Máme pro vás několik tipů

Výběr správného kolimátoru může být pro začátečnické střelce poměrně obtížný. Přece jen je na trhu k dostání velké množství různých variant. Na co si dát pozor?

Vezměte v úvahu typ instalace

Předtím, než se do výběru kolimátoru pustíte, si ujasněte, na jakou zbraň jej budete instalovat. Kolimátory Holosun například používají u všech modelů standardizovanou montáž Picatinny/Weaver s šířkou railu 21 mm. Z toho vyplývá, že byste na zbrani měli mít montáž Picatinny/Weaver. 

Pokud se rozhodnete kolimátor instalovat například na loveckou zbraň ZH, budete potřebovat redukci z 11 mm na 21 mm. A pokud budete kolimátor instalovat na oblíbenou zbraň SA-58, můžete si buď pořídit boční montáž, nebo investovat do předpažbí. 

Kdy zvolit micro, otevřený a uzavřený kolimátor?

V praxi se rozlišují 3 základní varianty kolimátorů – micro, otevřené a uzavřené.

Micro kolimátory vynikají svým kompaktním a lehkým provedením. Jejich optika zpravidla disponuje 20mm průměrem. 

Otevřené kolimátory rovněž nabízí poměrně nízkou hmotnost a otevřený design, navíc mají velmi dobrý průhled typu obrazovka. 

Uzavřené kolimátory mají totožné výhody jako předchozí modely. Jsou však obvykle o pár gramů těžší a pyšní se zvýšenou odolností, díky které se hodí i do náročnějších podmínek. 

V jednotlivých kategoriích pochopitelně najdete velkou spoustu různých modelů, ze kterých můžete vybírat. Vždy proto zohledněte vaši konkrétní představu i finanční možnosti. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.