Jak urychlit hledání nové práce

Hledání práce může trvat dlouho, i když děláte všechno správně. To je bolestně zřejmé ve chvílích, kdy musíte čekat, až zaměstnavatel protřídí informace, které shromáždil z vašeho životopisu, získá zpět výsledky testů a absolvuje několik pohovorů. Naštěstí existují způsoby, jak proces urychlit, alespoň pokud jde o vaši vlastní stranu rovnice.

Na nabídky práce odpovídejte rychle

Když otevřete pracovní portál cz.jobimi.com, zobrazí se před vámi stovky pracovních nabídek ze všech koutů země. Je téměř nemožné nenajít pracovní nabídku, která by nevyhovovala vašim osobním preferencím. Pokud narazíte ne jednu nebo více nabídek, které vás zaujmou, například práce Brno, neotálejte s odesláním vašeho životopisu a průvodního dopisu příliš dlouho. Přihlaste se co nejdříve, což by ve většině případů mělo být ve chvíli, kdy najdete nabídku práce.

Buďte důslední a trpěliví

Hledání nové práce může být někdy běh na dlouhou trať, ale nenechte se tím zmást. Zůstaňte konzistentní a nevzdávejte se. Pokračujte ve vyhledávání a pokračujte ve využívání pracovních příležitostí. Zúčastněte se tolika pohovorů – osobně nebo přes Skype – kolik je potřeba. Možná se budete muset vzdát části svého drahocenného osobního času, ale vyplatí se to.

Cvičení dělá mistra

I když pohovor totálně pokazíte, přesto se ze zkušenosti něco naučíte. Pokud jde o pohovory s potenciálními zaměstnavateli, praxe dělá mistra a čím více zkušeností máte, tím lépe. Práce Havířov sice nevyšla, ale již víte, jak reagovat na některé podněty a dotazy u příštího pohovoru.

To neznamená, že byste měli přicházet na pohovor s očekáváním, že neuspějete. Buďte připraveni a nezapomeňte si předem zjistit inforamce o firmě. Udělejte to nejlepší, abyste pohovor zvládli, i když si tím nejste jisti. Procvičte si otázky na pohovoru a prozkoumejte potenciální diskuse k tématu, oblečte si vhodné oblečení a nezapomeňte tazateli poděkovat, až bude po všem.