Fotopast je možné nabíjet buď pomocí externí, nebo Li-Ion baterie. Pokud se rozhodnete pro druhou zmíněnou variantu, je vhodné pamatovat na její správné nabíjení. Díky tomu vám totiž baterie bude dlouho a správně sloužit. Jak na to?
Pozor na bezpečnou mez vybití
K nabíjení Li-Ion baterie využijete běžné nabíječky, které jsou k tomu určené. Pozornost je třeba věnovat především tomu, abyste nepřekročili takzvanou bezpečnou mez vybití. Tato hranice je stanovena na 3 V a pokud se k ní blížíte, je obecně vhodné sáhnout po nabíječce.
Jakou fotopast na baterii si vybrat?
Možná vás nyní napadá, jakou fotopast na baterky si vlastně pořídit. V tomto ohledu pro vás máme jeden tip. Je jím fotopast FOXcam 4G LTE, která se na českém trhu těší velké popularitě.
Její předností je například přítomnost 4G LTE modemu, díky kterému zajišťuje bleskové odesílání pořízených snímků. Zmínit můžeme i fakt, že ji pohodlně nastavíte na dálku, aniž byste museli fotopast vzít do ruky. Díky tomu na její přítomnost nebudete zbytečně upozorňovat.
Fotopast dokáže na baterie vydržet až 5 měsíců. V rámci jednoho takového testování přitom za uvedenou dobu pořídila více než 5 000 fotografií. Testování navíc probíhalo v náročném zimním období.
Stav baterie průběžně kontrolujte
Pokud je řeč o uvedené fotopasti FOXcam 4G LTE, stav baterie si na ní snadno zkontrolujete. Ikona napětí se totiž zobrazuje na časovém razítku každé fotografie. Zpozornět byste měli v momentě, kdy jeden dílek ze tří zmizí. V tomto momentě je již vhodné baterii opětovně dobít, jelikož je poměrně měkká a k dalšímu poklesu napětí bude docházet velmi rychle.
Více informací ze světa fotopastí najdete na www.eshop-fotopasti.cz.