Holosun SCS je skvělým kolimátorem pro Glocky

Vlastníte Glock a poohlížíte se nyní po vhodném kolimátoru? Máme pro vás tip. Špičkovým modelem je v tomto ohledu například Holosun SCS, který nabízí spoustu praktických funkcí. Přečtěte si o něm více.

S čím je kolimátor kompatibilní

Pokud je řeč o kolimátoru Holosun SCS, můžete jej použít s Glockem 19. Pokud ale vlastníte Glock 43 nebo 48, bohužel pro vás tento model vhodný nebude a budete se muset poohlédnout po jiném vybavení. 

Pokud bychom měli jmenovat jednu z jeho špičkových vlastností, byla by to bezpochyby velká úspora. Kolimátor totiž odebírá proud řádově v jednotkách µA při zobrazení tečky a obrazce. Díky tomu dokáže vydržet až úctyhodných 10 000 hodin provozu. 

Na mířidla zbraně stále uvidíte

Další předností tohoto kolimátoru je fakt, že při jeho instalaci zůstane zachována viditelnost pevných mířidel zbraně. Při instalaci kolimátoru není třeba používat žádné destičky. Zařízení přitom bude perfektně kopírovat rovinu závěru zbraně. 

Automatická korekce osvětlení bodu 

Kolimátor nabízí i další praktickou funkci, kterou je automatická korekce osvětlení bodu. Znamená to, že dokáže rozpoznat intenzitu osvětlení před vámi a podle toho regulovat osnovu. Pokud tedy například budete stát v přítmí a mířit ven, kolimátor se těmto podmínkám přizpůsobí. 

Solární panel nechybí

Kolimátor dále disponuje solárním panelem nové generace, který dokáže během pouhé jedné hodiny do baterie uložit kapacitu 100 µAh. Co to znamená v praxi? To, že pokud například budete s kolimátorem hodinu ve venkovním prostředí, kolimátor vám vystačí zhruba na 83 hodin provozu. 

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.