Jak na cestu do Chorvatska

Cesta do Chorvatska je něco co, každoročně řeší velká spousta českých turistů. Dovolená v Chorvatsku láká velké množství Čechů, kteří se o letních prázdninách houfně přesouvají směr jih. Pojďme si říci jak cestovat co nejpohodlněji, aby pro vás nebyla cesta utrpením.

Autem

Jet do Chorvatska autem je volba většiny turistů z Česka. Země je dostupná během několika hodin jízdy a tak čeští řidiči naloží plné auto a vydají se na cestu autem do Chorvatska. Možností, kudy jet je hned několika každá z nich naskýtá trochu jiné výhody. Například cesta přes Rakousko je rychlejší, ovšem více se vám prodraží. Přes Maďarsko a Bosnu je pak cesta o něco levnější, ale počítejte s poměrně zdlouhavou cestou, která nemusí být příjemná všem cestujícím, zejména pokud cestujete s dětmi.

Autobusem

Cestování autobusem je možností především v momentě, kdy jedete do Chorvatska přes jednu z cestovních kanceláří. Chorvatsko autobusem je poměrně příjemné v tom, že nemusíte řídit, takže pokud si najdete na cestu dostatečnou zábavu, může vám poměrně rychle utéct. Problémem je, že některé z cestovek používají na cestu starší typy autobusů a cestování v nich nemusí být úplně příjemné.

Letecky

Tou vůbec nejsporadičtější volbou je doprava letecky. Letenky se dnes dají koupit velmi levně a cesta letadlem trvá skutečně malou chvilku. Ovšem problémem je dopravovat se z cílové destinace dále na pobřeží a také se zavazadly, kdy nízkorozpočtové společnosti většinou mají váhu zavazadel velice omezenou.

Je jen na vás, kterou variantu zvolíte. Pokud potřebujete odvézt velké množství lidí a zavazadel doporučujeme cestovat automobilem, pokud dáváte přednost co největšímu komfortu, pak autobus a pokud jste zvyklí cestovat na lehko, pak rozhodně leteckou dopravu.