Itálie jako vaše země zaslíbená? Zajímavosti, které byste měli znát

Zatímco někdo chce žít v Česku, jiného to táhne do zahraničí, třeba do takové krásné a slunné Itálie. Dříve, než zde ale zapustí své kořeny, vyplatí se prozkoumat zemi jen na chvíli, třeba s vestavbou do auta. Zkrátka a dobře si vestavbu na spaní do auta namontujte do svého čtyřkolého společníka a vydejte se vstříc zážitkům, které, věříme, že budou skvělé. A na základě zjištěného se rozhodnete, jestli opravdu je Itálie pro vás tou zemí zaslíbenou. V rozhodovacím procesu vám mohou pomoct i tyto zajímavosti.

Itálie jsou tři státy v jednom

Pokud se chcete přestěhovat do Itálie, do jakého konkrétního státu to bude? Bude to Vatikán, San Marino nebo jiné části Itálie? Jen málokterý turista si uvědomuje, že tato krásná země je vlastně třemi státy v jednom. A zmiňovaný Vatikán – ten je vůbec nejmenším státem v Evropě, ne-li na celém světě.

V každém koutu (ať už se budete nacházet v jakémkoli italském státě) vás však budou překvapovat krásné křivolaké uličky, které však raději projděte po svých.

Kočky se mohou stát vašimi dědici

I když budete po Itálii cestovat ve formě road tripu čili se zemi budete poznávat trochu jinak, než za pomoci cestovní agentury za zády, zjistíte velice brzy, že kočky jsou zde zkrátka ti nejlepší a nejvěrnější domácí mazlíčkové. A jsou považovány nejen za domácí mazlíčky, ale také za tak skvělé členy rodiny, kteří dokonce mohou i dědit. Dokonce se ví, že jedna kočka zdědila po své majitelce přes deset milionů eur. A to ji dostalo na post třetího nejbohatšího zvířete na světě.

Jih nerovná se teplo

Lidé si od pradávna myslí, že když budou putovat na jih, tak jim bude na jihu opravdu teplo. Zkrátka jih rovná se teplo a sluníčko. Tak nás to učili i v zeměpisu, nebo ne? V Itálii to ale tak není. Vládne zde opravdu rozmanitý terén, který vás při vašem road tripu může možná až zaskočit, tak pozor na to.