Důstojný život pro invalidy díky motorizovaným invalidním vozíkům

Skončit s nemožností běžné mobility je rozhodně jednou z věcí, které si neumí představit nikdo z těch, kteří to nezažili. Ačkoliv invalidé dokáží časem žít se svým osudem a dokáží přijmout nepříjemné věci, které se jim staly, tak bohužel do velké míry nikdy nebudou mít možnost opět se zapojit do běžného života jako předtím.

Naštěstí jsou ale moderní technologie mnohem dál, než tomu bylo předtím a jednou z nejúžasnějších věcí je to, že mohou mnozí invalidové díky motorizovaným invalidním vozíkům částečně zpátky do běžného života. A možná vás překvapí, že takové vozíky dokáží opravdové zázraky!

Nečekejte žádné primitivní přístroje

Když se řekne invalidní vozík, tak si zajisté lidé představí ten nejtypičtější obraz invalidního vozíku, který můžeme potkávat víceméně na každém rohu. Jenže tyto motorizované invalidní vozíky nemají s původními jednoduchými vozíky nic společného. Pohon vozíku dokáže vyvinout až rychlost přes třicet kilometrů za hodinu, díky čemuž se mohou v případě nezbytné nutnosti zařadit jeho uživatelé i na okraj dopravy.

Mnohem důležitější vlastností ale je, že dokáží tyto invalidní vozíky pomoci uživatelům v každodenním života mnohem větším množstvím prostředků, než byste jinak dokázali říct. Extrémně rychlé, a přitom dobře vybavené vozíky dokáží nabídnout možnost převážení i těžkých nákupů a břemen, které by jinak i zdravému člověku dokázaly působit potíže. Mimo toho jsou vybaveny celou řadu pomocných a úložných ploch, mezi které patří i stolky a drobné košíčky.

Extrémně spolehlivé vozíky pro každého

U vozíků je jednou z nejzásadnějších výhod především ten fakt, že jsou velice stabilní a bezpečné. Díky tomu se nemusíte bát nechávat po zaučení invalidní osobu jezdit zcela samotnou. Vozíky jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhodobý provoz i ve velkých městech, a dokonce i lehkém terénu. Standardní dojezd, který invalidní vozíky mají, je stanovený na vzdálenost kolem osmdesáti kilometrů. Díky tomu tak dokáže vydržet i delší a obtížnější cesty po velkých městech nebo i vyjížďky do přírody v okolí městské zástavby.