Druhy stínící techniky: Jaká je ideální právě pro váš dům?

Stínící technika vám pomůže ve chvílích, kdy potřebujete regulovat sluneční svit ve vašem domově či si dopřát více soukromí. Vybírat si můžete ze stínící techniky vnitřní či venkovní. Jaké druhy stínící techniky existují? A jaká je ideální pro váš domov?

Venkovní pomocník

Pokud toužíte po regulaci denního světla ve vašem domově, ale zároveň i po možnosti regulovat teplotu v místnosti, tedy větrat, jsou pro vás ideální venkovní žaluzie. Venkovní žaluzie mladá boleslav vše výše zmíněné zvládnou, navíc si při jejich pořízení můžete vybírat ze široké nabídky barev, tvarů a lamel. Pokud hledáte pomocníka, který vám dopřeje spánek v naprosté tmě, jsou pro vás ideálními venkovní rolety, které nepropustí žádné sluneční paprsky a ochrání okna i před nepříznivými vlivy počasí. Venkovní rolety odrazují také případné zloděje.

Fasádní clona?

Další možností jsou pro vás venkovní fasádní clony, které jsou alternativou venkovních žaluzií či rolet. Fasádní clona vypadá velmi elegantně a fasádu dokáže velmi zajímavě oživit. Záleží jen na vás, jakou perforovanou látku si vyberete, na základě toho se odvíjí viditelnost skrze clonu. Některé typu dokážou interiér zcela zatemnit.

Markýzy?

Díky markýzám si můžete dopřát snídani, oběd či večerní grilování venku na terase. Markýza vás ochrání před sluníčkem i nepřízní počasí. Markýzy praha vám poskytují příjemný světelný komfort a zútulňují terasu.

Interiérové druhy stínění

Zvolit však můžete i interiérové druhy stínění. Mezi nejčastěji používané patří vnitřní žaluzie, tedy hliníkové žaluzie. Ty jsou pro svou cenovou dostupnost velmi oblíbené. Druhou možností je vnitřní látkové zastínění, které působí dekorativně. Hodí se například do dětských pokojů či ložnice, kde vytváří příjemnou atmosféru.